Ліки від COVID-19 «Ремдесивір» стануть доступними для продажу в аптеках

Дата створення: 13 Вересня 2021
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Ліки від COVID-19 «Ремдесивір» стануть доступними для продажу в аптеках

Згідно з повідомленням «УНН», в аптеках України у вільному доступі буде реалізовуватися препарат «Ремдесивір», який раніше було внесено до протоколу лікування пацієнтів з коронавірусом і хворі отримували його на безоплатній основі, оскільки він закуповувався для цієї мети за кошти державного бюджету. Уточнюється, що завдяки такому нововведенню, даний препарат зможуть отримати не тільки пацієнти стаціонарів, а й також ті пацієнти з Covid-19, які знаходяться на амбулаторному лікуванні.

Як писала раніше «МП», Міністерство охорони здоров’я поінформувало тому, що держпідприємство «Медичні закупівлі України» («МОЗ») уклало договір на придбання 14 346 флаконів препарату «Ремдесивір» для використання в лікуванні хворих коронавірусом.

Завдяки тендерній процедурі вдалося заощадити 1,5 млн. грн бюджетних коштів. На придбання ліків буде витрачено 4,8 млн. грн, а вартість 1 флакону препарату склала 333,87 грн.

У МОЗ поінформували, що закупівля ліків була проведена у відповідності до Закону України № 1 599-IX, який визначає порядок закупівлі ліків в період карантину.

Довідково:

Ремдесівір – розробка Медичного дослідницького інституту інфекційних захворювань США і американської компанії Gilead Sciences. Препарат, випущений в 2015 р. для боротьби з вірусом Ебола і Марбург, через деякий час показав ефективність щодо інших РНК-вірусів, в т.ч. з групи коронавірусів.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама