Лікування антибіотиками підвищує ризик розвитку колоректального раку: вчені

Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), тривожні дані про стійкість до антибіотиків свідчать про можливе настання постантибіотичної ери. У цій новій реальності хвороби, які колись легко піддавалися лікуванню, можуть виявитися невиліковними.
Дослідження, проведене в Данії, показало, що діти, які отримували антибіотики, у два рази частіше схильні до запальних захворювань кишківника (ЗЗК), таких як хвороба Крона і виразковий коліт. Дорослі, які приймали антибіотики, також були схильні до цих захворювань, особливо у перші два роки після завершення терапії.
Немає жодних сумнівів у тому, що регулярне або тривале прийняття антибіотиків значно знижує імунітет організму, особливо у пацієнтів віком понад 40 років.
Таких висновків дійшли вчені Мельбурнського університету (Австралія). Вони давали антибіотик ванкоміцин новонародженим мишам у перші десять днів їх життя. І потім уже у дорослих гризунів досліджували мікробіоту кишківника. Виявилося, що рання дія антибіотиків надає довгостроковий вплив на мікробіоту та функцію кишківника, а також на нервову систему. Вчені вважають, що такі розлади можуть виникати й у людини.
Експерти Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі (США) дійшли висновку, що надмірне використання антибіотиків може збільшити ризик розвитку колоректального раку. Вони проаналізували медичні записи більш ніж 2870 британських пацієнтів, у яких був діагностований рак кишківника або прямої кишки. І виявили, що багато хто з них раніше приймав антибіотики.
Всі ці дослідження свідчать, що обережне використання антибіотиків може знизити ризик розвитку колоректального раку.