Лікування антибіотиками підвищує ризик розвитку колоректального раку: вчені

Лікування антибіотиками підвищує ризик розвитку колоректального раку: вчені

Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), тривожні дані про стійкість до антибіотиків свідчать про можливе настання постантибіотичної ери. У цій новій реальності хвороби, які колись легко піддавалися лікуванню, можуть виявитися невиліковними.

Дослідження, проведене в Данії, показало, що діти, які отримували антибіотики, у два рази частіше схильні до запальних захворювань кишківника (ЗЗК), таких як хвороба Крона і виразковий коліт. Дорослі, які приймали антибіотики, також були схильні до цих захворювань, особливо у перші два роки після завершення терапії.

Немає жодних сумнівів у тому, що регулярне або тривале прийняття антибіотиків значно знижує імунітет організму, особливо у пацієнтів віком понад 40 років.

Таких висновків дійшли вчені Мельбурнського університету (Австралія). Вони давали антибіотик ванкоміцин новонародженим мишам у перші десять днів їх життя. І потім уже у дорослих гризунів досліджували мікробіоту кишківника. Виявилося, що рання дія антибіотиків надає довгостроковий вплив на мікробіоту та функцію кишківника, а також на нервову систему. Вчені вважають, що такі розлади можуть виникати й у людини.

Експерти Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі (США) дійшли висновку, що надмірне використання антибіотиків може збільшити ризик розвитку колоректального раку. Вони проаналізували медичні записи більш ніж 2870 британських пацієнтів, у яких був діагностований рак кишківника або прямої кишки. І виявили, що багато хто з них раніше приймав антибіотики.

Всі ці дослідження свідчать, що обережне використання антибіотиків може знизити ризик розвитку колоректального раку.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама