

Телемедицина зможе надати системний доступ для медичної допомоги для пацієнтів, які мають обмежені можливості руху або проживають у віддалених районах. Таке бачення висловила заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.
Марія Карчевич відмітила що разом з Мінцифри МОЗ уже запровадило досить багато діджитал інструментів для покращення роботи медичної системи і всі вони є доступними в системі eHealth. Надалі активна співпраця двох міністерств буде продовжена і в напрямку телемедицини та сервісів, що дозволяє: проводити онлайн-консультації, консиліуми між лікарями у вигляді відео конференцій, щоб мати можливість не тільки підтримки пацієнтів, але й максимально оперативно вирішувати питання в критичних ситуаціях.
Особливо актуальна, на думку Марії Карчевич має телемецина та телесервісах для роботи медичної системи в умовах пандемії, адже це дасть можливість безпечного контакту і процесу лікування як для пацієнтів, так і для лікарів.
Начальник відділу управління проектами та програмами ДП «Електронне здоров’я» Вадим Терентюк уточнив, що реалізація цього проекту в рамках всієї Україні дасть дуже позитивні практичні результатами, адже перший проект надання телемедичних послуг в Одеській області вже продемонструвала свою ефективність у вигляді суттєвого зниження кількості інфарктів в області й покращення показників ефективності лікування серцево-судинних захворювань.
«МП» також писала, що МОЗ організувало актуальний навчальний онлайн-курс по кисневій терапії. Деталі – тут.