Лікування депресії знижує ризик виникнення інсульту на 45%: дослідження

Дата створення: 03 Травня 2023
Дата оновлення: 03 Травня 2023
Лечение депрессии снижает риск возникновения инсульта на 45%: исследование

Англійські дослідники вважають, що лікування цього психічного розладу допомагає уникнути багатьох хронічних захворювань судин та серця

Співробітники Університетського коледжу Лондона (Великобританія) провели дослідження за участю 60 000 осіб віком від 45 до 60 років. У всіх у них було діагностовано депресію, проте не спостерігалося серцево-судинних станів або деменції.

Протягом року всі учасники експерименту пройшли психотерапію, спрямовану на лікування депресії. Після цього вчені три роки спостерігали стан здоров’я добровольців.

Виявилося, що симптоми депресії зменшилися у 30 000 (50%) пацієнтів. З них лише 1210 (2%) осіб пережили серцево-судинні події. Поліпшення психічного стану зменшило ризик прояву серцево-судинних захворювань на 12%, ішемічної хвороби серця — на 19%, інсульту — на 45% та смертності від будь-якої причини — на 60%.

Експерти зазначають, що у людей, які пройшли курс лікування депресії, ризик серцево-судинних захворювань знизився. При цьому у тих, хто не отримав його, навпаки, підвищився.

— Поліпшення психічного здоров’я може допомогти фізичному здоров’ю, особливо людям молодше 60 років. Після лікування депресії ризик серцево-судинних захворювань знижується на 10–15%, — зазначив один із дослідників Селін Ель Бау, повідомляє Radio ZET.

Результати дослідження опубліковано в European Heart Journal («Європейський кардіологічний журнал»).

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама