Лікування гіпертонії допомагає уникнути деменції та хвороби Альцгеймера: дослідження

Лікування гіпертонії допомагає уникнути деменції та хвороби Альцгеймера: дослідження

Гіпертонія у молодому віці пов’язана з розвитком багатьох небезпечних ускладнень, які можуть вплинути на роботу мозку. На думку дослідників, 30-річні пацієнти з гіпертонією мають вищий ризик розвитку деменції у похилому віці.

У нормі кров’яний тиск має бути 120/80 мм рт. ст. Гіпертонія у молоді завжди викликає занепокоєння. На думку вчених, високий кров’яний тиск поступово руйнує мозок, а в крайніх випадках навіть призводить до недоумства.

Дослідники Каліфорнійського університету в Девісі (США) проаналізували дані 427 людей, які раніше взяли участь у масштабних дослідженнях. Експертів цікавили показники артеріального тиску, коли учасникам дослідження було від 30 до 40 років.

На час дослідження середній вік добровольців становив 75 років. Всім їм було проведено сканування мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ). Це дозволяло оцінити обсяг різних ділянок мозку та цілісності білої речовини, що вказує на ефективність зв’язків між різними ділянками мозку.

Виявилося, що мозок пацієнтів з підвищеним кров’яним тиском у віці 30 років мав набагато менший обсяг у порівнянні зі здоровими учасниками. Дефекти спостерігалися у сірій речовині, префронтальній корі, тім’яній корі. Тривожні зміни відбулися й у білій речовині. Вони були пов’язані з вищим ризиком розвитку нейродегенерації та деменції.

При цьому експерти зазначили, що погіршення стану головного мозку частіше спостерігалося у чоловіків. Вчені пояснюють це захисною дією естрогену у жінок у пременопаузі.

Ці результати свідчать про те, що профілактика та лікування гіпертонії у людей молодого та середнього віку може знизити ризик розвитку деменції, включаючи хворобу Альцгеймера, у літньому віці.

Результати дослідження опубліковані у журналі JAMA Network Open.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама