Літні люди, які сплять вдень, схильні до деменції

Дата створення: 22 Березня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Літні люди, які сплять вдень, схильні до деменції

Такі переваги вказують на прогресуючі зміни у головному мозку

Як відомо, люди похилого віку часто страждають від безсоння вночі. Тому намагаються вдень подрімати годинку-другу. Проте вчені Каліфорнійського університету Сан-Франциско (США) вважають, що частий чи регулярний сон протягом багато часу може бути ознакою ранньої деменції.

На думку фахівців, надмірний сон може бути показником зниження когнітивних функцій. А, згідно з їх дослідженням, літні, які сплять хоча б один раз на день або понад годину, на 40% схильні до розвитку хвороби Альцгеймера.

— Ми виявили, що зв’язок між надмірним денним сном і деменцією залишається після коригування кількості та якості сну вночі, — сказав співавтор дослідження, доктор Юе Ленг, передає PoradnikZdrowie.pl.

Вчені проаналізували дані проєкту, який тривав 14 років. У ньому прийняли участь 1400 осіб віком 74–88 років. Щороку, протягом двох тижнів, респонденти носили спеціальні пристрої, які записували їхні рухи.

Дослідження, яке тривало кілька років, показало, що щоденний сон протягом дня збільшувався в середньому на 11 хвилин на рік у дорослих, які не мали когнітивних порушень. У тих, у кого були виявлені легені когнітивні порушення, час денного сну збільшився до 24 хвилини на день. А у тих, у кого було діагностовано хворобу Альцгеймера, час сну збільшився втричі, до 68 хвилин щодня.

На думку дослідників, надмірний сон протягом дня може бути сигналом прискореного старіння чи когнітивного процесу старіння.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Асоціації Альцгеймера Alzheimer’s and Dementia (Альцгеймер і деменція).

Читайте також: Бактерії в носі викликають хворобу Альцгеймера: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама