Літня депресія може спричинити різке схуднення

Літня депресія може спричинити різке схуднення

Літо — час енергійності та відпочинку. Проте деякі люди скаржаться на поганий настрій або проблеми зі сном. Фахівці вважають, що саме так проявляється сезонний афективний розлад (САР).

За оцінками Національного альянсу з психічних захворювань Великобританії, 10% людей зазнають влітку сезонного афективного розладу. Дані журналу Marie Claire показують, що за останні три місяці в Google кількість пошукових запитів на тему «зворотний сезонний афективний розлад» збільшилася на 80%. А кількість запитів «літня депресія» — на 450%. Це говорить про те, що британці хочуть дізнатися більше про це захворювання або помітили його симптоми.

Сезонний афективний розлад (САР) є підтипом депресивного афективного розладу. Це відбувається через зміну пір року, найчастіше взимку. Тому його називають «хворобою довгих зимових ночей».

Вважається, що дефіцит сонячного світла сприяє посиленню вироблення мелатоніну, так званого «гормону сну». Коли темніє, організм готується до відпочинку та виділяє його більше.

Занадто мало сонця, особливо восени та взимку, заважає секреції гормонів і, отже, дефіциту «гормону щастя», серотоніну. В результаті погіршується настрій та самопочуття.

У спекотні дні організму доводиться стикатися з непростим завданням терморегуляції. Він активно працює для підтримки потрібної температури, виділяючи піт. Це додаткове зусилля може призвести до сонливості та втоми. Крім того, висока температура може вплинути на сон через гормональні зміни.

Експерти наголошують, що симптоми сезонного афективного розладу схожі на симптоми класичної форми депресії, такі як перепади настрою, сльозливість та почуття самотності, та повторюються у певну пору року.

Люди з САР можуть відчувати стрес та тривогу. Протягом літа вони можуть втрачати апетит, менше їсти та худнути.

З появою таких симптомів сезонної депресії слід звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама