Локдаун під час COVID-19 викликав епідемію депресії у молодих

Дата створення: 20 Жовтня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Локдаун під час COVID-19 викликав епідемію депресії у молодих

Симптоми цього психічного розладу спостерігаються у кожного десятого

Як відомо, жорсткий карантин, або локдаун, було введено ще під час першої хвилі COVID-19, у 2020 році. Передбачалося, що він дозволить захистити від поширення небезпечної інфекції та не допустити масового зараження. Однак через два роки вжиті заходи викликають сумніви у фахівців.

Відомо, що протягом двох років пандемії COVID-19 від онкологічних захворювань збільшилася смертність, яка сьогодні становить понад 500 летальних випадків на добу. Лікарі пояснюють це тим, що більш ніж половина операцій, які були призначені онкологічним хворим, починаючи з березня 2020 року і до цього часу, було скасовано.

Не менше занепокоєння викликає і погіршення психічного здоров’я у дітей та підлітків. Згідно зі статистикою, до депресії та підвищеній тривожності схильні понад 80 000 молодих людей. І якщо до пандемії чисельність таких хворих становила 8,5%, то після локдауну — 11,6% відповідно. При цьому досі кожен другий молодий чоловік, який відчуває симптоми депресії або підвищеної тривожності, не може отримати медичної допомоги, і змушений місяцями чекати на призначення лікарів.

Пандемія COVID-19 та пов’язані з нею обмеження також призвели до депресії та підвищеної тривожності у породіль. Так, за оцінками лікарів, пренатальні емоційні розлади у жінок спостерігаються в 1,5 раза частіше, ніж до локдауну, а постнатальні — удвічі частіше.

Читайте також: Пандемія COVID-19 відбилася на харчових звичках молоді: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама