Любителі чорного шоколаду почуваються щасливими: вчені

Дата створення: 15 Листопада 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Любителі чорного шоколаду почуваються щасливими: вчені

Згідно з дослідженням співробітників Сеульського національного університету (Південна Корея), для гарного настрою достатньо трьох квадратиків шоколаду екстрачорного сорту

Як виявилося, ті, хто протягом дня ласує всього 30 г чорного шоколаду з вмістом какао 85%, відрізняються веселішою вдачею, ніж ті, хто відмовляється від нього. Південнокорейські вчені пояснюють це зміною флори у кишківнику через споживання шоколаду. На фігурі це ніяк не відбивається: адже один квадратик солодощі «затягує» всього на 10 г. І для того, щоб завжди бути в хорошому настрої, достатньо з’їдати всього три квадратики чорного смаколика!

Дослідники провели дослідження за участю 46 добровольців. Спершу їм запропонували з’їдати в день 30 г шоколаду з 85-відсотковим вмістом какао, потім — таку саму порцію шоколаду з 70-відсотковим вмістом какао, і нарешті порадили на три тижні відмовитися від будь-якого сорту.

Рівень настрою вимірювався за допомогою шкали позитивних та негативних емоцій PANAS. Також респондентів попросили оцінити свій настрій за п’ятибальною системою. У всіх були взяті аналізи, щоб визначити зв’язок між рівнем настрою, сортом шоколаду та мікробіотою кишківника.

Виявилося, що споживання 85% чорного шоколаду значно знижувало негативний настрій, тоді як у тих, хто вибирав 70% темного шоколаду, такого ж ефекту не спостерігалося.

Зразки фекалій також показали, що кишкова мікробна різноманітність була значно вищою у першій групі, ніж у так званій контрольній групі, яка не вживала шоколад. При цьому вони виявили вищі рівні кишкової бактерії Blautia, що вказує на гарний настрій.

Результати були опубліковані в Journal of Food Biochemistry (Журналі харчової біохімії).

Читайте також: Шоколад зніме стрес, але може спричинити діабет

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама