Любов до солодкого загрожує дефіцитом вітамінів: дослідження

пончик и кекс

Цукор часто називають «білою смертю». Найгірше той, який додають у багато перероблених продуктів: солодощів, солодких соків та газованих напоїв. Це спричиняє розвиток ожиріння, серцево-судинних захворювань та цукрового діабету ІІ типу.

Американські вчені вивчали взаємозв’язок між споживанням напоїв з додаванням цукру та рівнем поживних речовин. Вони досліджували переважно безалкогольні напої: морси, каву, чай та ароматизоване молоко.

Експерти провели дослідження за участю 35 128 осіб. Виявилося, що найчастіше підсолоджені напої пили люди віком від 19 до 50 років. Літні люди віком від 71 року рідше вживали цей тип напою.

При цьому споживання доданого цукру, наприклад, у печиво або готові страви, найчастіше збільшувалося з віком. На ці види продуктів припадало 48% загального добового споживання калорій у людей віком 19–50 років, на 64% — у людей віком 51–70 років та на 75% — в учасників 71+.

Вчені зазначили, що ті, хто споживає багато цукру, не забезпечують організм необхідною кількістю поживних речовин. В результаті вони можуть скаржитися на дефіцит вітамінів (А, В12, С, D, Е) та мікроелементів, таких як магній, калій або кальцій. Можуть виникнути неприємні нездужання: спазми м’язів, проблеми з концентрацією уваги, порушення сну або постійна втома.

Своєю чергою споживання цукру, доданого з фруктового соку (100%) або ароматизованого молока, не сприяє дефіциту поживних речовин, як у разі підсолоджених безалкогольних напоїв.

Результати аналізу були опубліковані у журналі Nutrients.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама