Любов захищає від стресу: вчені

Дата створення: 18 Лютого 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Любов захищає від стресу: вчені

Приємні емоції продовжують життя

Від тахікардії до інфаркту

Стрес  — невіддільна частина життя людини. Але хронічний стрес небезпечний, адже він сприяє виникненню різноманітних захворювань.

— Хвилюючись, ви можете відчувати сильний біль у грудях, який може навіть спричинити порушення серцевого ритму, інфаркт міокарда або транзиторну ішемію. Навіть відшарування невеликої атеросклеротичної бляшки у здорових людей внаслідок підвищеного тиску, прискореного серцебиття, миготливої аритмії або різних видів шлуночкових порушень може призвести до серйозних серцево-судинних ускладнень, — пояснює завідувач кафедри профілактичної кардіології та ліпідології Медичного університету Лодзі (Польща), професор Мацей Банах, пише PoradnikZdrowie.pl.

Взаємні емоції рятівні

Вчені з університету Арізону (США) довели, що один спогад про кохану людину під час стресової ситуації дозволяє підтримувати артеріальний тиск на належному рівні. Результати досліджень підтверджують, що партнер певною мірою є буфером, що захищає організм від сильного стресу.

— Побачення, заняття кохання викликають взаємні емоції, іноді негативні, але вони продовжують життя, — продовжує експерт.

Фахівці пояснюють це тим, що у закоханих підвищується рівень гормону дофаміну, який відповідає за потяг та ейфорію у стосунках. Це допомагає подолати негативний вплив стресу.

Читайте також: Самотність пов’язана з високим ризиком розвитку ожиріння, діабету та деменції: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама