Любителі смаженої картоплі схильні до розвитку гіпертонії та інфаркту: вчені

Любителі смаженої картоплі схильні до розвитку гіпертонії та інфаркту: вчені

Ультраоброблені продукти, такі як смажена картопля, швидкоїжа та випічка, багаті сіллю, цукром та жиром. Їх споживання може сприяти розвитку ожиріння та збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Нещодавно на зборах Європейського товариства кардіологів в Амстердамі були представлені дослідження, які пояснюють, за яких умов виникає така залежність. Ризик розвитку серцево-судинних захворювань залежить від відсоткового вмісту цих типів продуктів у добовому раціоні, вважають вчені.

У першому випадку експерти проаналізували 10 досліджень, у яких розглядався зв’язок між 38 720 випадками серцево-судинних захворювань, у тому числі інфаркту та інсульту, та споживанням ультраоброблених харчових продуктів. Вчені виявили, що збільшення споживання ультраоброблених продуктів у щоденному раціоні на 10% підвищує ризик серцевих захворювань на 6%. Дослідники також зазначили, що якщо калорійність цих продуктів становить менше ніж 15% від загальної кількості калорій, ризик схильності до серцевих захворювань знижується.

Під час другого дослідження вчені протягом 15 років спостерігали за 10 000 жінками віком 46–55 років. Виявилося, що ті з них, хто дотримувався харчування з вищим відсотком ультраоброблених продуктів, частіше страждали на гіпертонію та інші серцево-судинні захворювання.

Результати цих досліджень показують необхідність скорочення споживання ультраоброблених продуктів та необхідності дотримуватися правильного харчування.

Як знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань

  • Збільште споживання овочів, фруктів та злакових продуктів.
  • Обмежте споживання солі та цукру.
  • Уникайте продуктів, багатих насиченими та трансжирами. Віддавайте перевагу продуктам з поліненасиченими та мононенасиченими жирами: горіхам, авокадо та рибі.
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама