Люди, які не висипаються, менш схильні допомагати іншим

Люди, які не висипаються, менш схильні допомагати іншим

Фахівці Каліфорнійського університету в Берклі (США) вивчили взаємозв’язок між сном та емпатією

Рішення про те, чи допомагати іншій людині, чи ні, приймається мозком. Нейрони, які беруть участь у просоціальної діяльності, представляють складну мережу церебрального соціального пізнання. Якщо ця область пошкоджена, наприклад, під час нещасного випадку, це призводить до так званої «набутої соціопатії» та егоїстичної поведінки.

Американські вчені провели дослідження, щоб довести, що нестача сну впливає на порушення у функціонуванні просоціальних центрів у головному мозку.

Вони проаналізували 3 млн благодійних пожертвувань, зроблених різними організаціями з надання допомоги у період з 2001 по 2016 рік. Як виявилося, пожертвування були на 10% нижче наступного дня, після переходу країни на літній час (коли доводиться прокидатися на годину раніше).

Під час другого експерименту вчені за допомогою магнітно-резонансної томографії відстежили активність мозку у 24 людей після восьмої години сну та після «зламаної» ночі. Вони помітили, що у добровольців, які погано спали, активність у тих галузях мозку, що пов’язані з просоціальною активністю, була слабкішою.

У третьому експерименті взяли участь 100 людей. Після трьох-чотирьох ночей спостережень за ними дослідники дійшли висновку, що якість сну важливіша за його кількість, коли йдеться про егоїзм людини. На їхню думку, якість сну тісно пов’язана з небажанням допомагати іншим наступного дня.

— Коли ми втрачаємо навіть годину сну, це явно вражає нашу вроджену доброту і знижує нашу мотивацію допомагати нужденним, — зазначив співавтор дослідження психолог Бен Саймон, цитує портал Gazeta.pl.

Проте вплив сну на просоціальне ставлення двосторонній. Під час експериментів позбавлення сну зменшувало бажання допомогти навколишнім. Але щойно випробовувані висипалися, бажання допомогти іншим поверталося.

З результатами дослідження можна ознайомитись у журналі PLOS Biology.

Читайте також: Підлітки, які сплять менше семи годин на добу, на 72% частіше страждають від ожиріння

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама