Люди, з якою групою крові, найчастіше схильні до ризику раннього інсульту

Дата створення: 05 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Люди, з якою групою крові, найчастіше схильні до ризику раннього інсульту

Вчені з медичної школи Університету Мериленду (США) проаналізували 48 досліджень, присвячених поширеності інсульту серед хворих

Хто в групі ризику

За словами експертів, люди до 60 років із групою крові А на 18% частіше за інших схильні до високого ризику ішемічного інсульту в порівнянні з людьми з іншими групами крові. У людей такого ж віку з групою крові 0 ризик на 12% нижчий, ніж у ровесників з іншими групами крові.

У людей із групою крові В був відзначений дещо інший взаємозв’язок. У порівнянні з контрольною групою, вони мали більше шансів мати як ранні інсульти, типові для молодих людей, так і ті, які відбуваються пізніше в житті.

Можливі припущення

Вчені проаналізували медичні дані 17 000 пацієнтів з інсультом та 570 000 здорових людей. На думку керівника проєкту, професора Брекстона Мітчелла, люди з групою крові А можуть бути сприйнятливішими до згустків крові, тому ранні ішемічні інсульти трохи частіше зустрічаються серед них. Проте вченим так і не вдалося знайти чіткої відповіді на запитання щодо цього явища.

— Ми досі не знаємо, чому найчастіше у людей із групою крові А виникає інсульт. Можливо, це має якесь відношення до факторів згортання крові, які відіграють роль в утворенні тромбів, — зазначив професор-невролог Стівен Кіттнер, цитує портал Gazeta.pl.

Попередні результати досліджень показали, що люди з групою крові А мають вищий ризик так званого тромбозу глибоких вен, який найчастіше виникає у нижніх кінцівках.

Докладні результати метааналізу було опубліковано у журналі Neurology.

Як виявляється інсульт

Ішемічні інсульти є найпоширенішими та становлять 85% усіх інсультів. Вони виникають, коли кровотік блокується. І з’являються раптово.

Початкові симптоми:

  • порушення рівноваги;
  • одностороння слабкість кінцівок;
  • двоїння в очах (зображення перекриваються);
  • опущення куточка рота;
  • сплутана мова;
  • утруднене ковтання;
  • запаморочення;
  • порушення свідомості.

У жінок частіше зустрічаються біль у грудях, серцебиття, задишка, гикавка, нудота, а також слабкість рук та головний біль. Іноді з’являється нудота, блювання або збудження.

Читайте також: Серцево-судинна допомога людям похилого віку

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама