Люди з високим рівнем холестерину в крові схильні до обструкції судин сітківки в 2,5 рази частіше

Люди з високим рівнем холестерину в крові схильні до обструкції судин сітківки в 2,5 рази частіше

Обструкція судин сітківки — це стан, при якому артерії або вени, що йдуть до сітківки ока, стають вузькими або заблокованими, що може призвести до зниження кровопостачання сітківки. Це може мати серйозні наслідки для зору та здоров’я ока.

Некроз може розвинутися за дві години

Обструкцію судин сітківки можуть спричинити такі захворювання, як гіпертонія, діабет, тромбоз, глаукома. Згідно з результатами досліджень, опублікованих у журналі Science Daily, люди з високим рівнем холестерину в крові схильні до обструкції судин сітківки у 2,5 раза частіше, ніж ті, у кого вони в нормі. За словами доктора Люка Пратсідеса, раптове затикання артерії сітківки через емболію або згусток крові може призвести до порушень зору, аж до його втрати.

Артерії, які постачають кров’ю сітківку, є одними з найменших в організмі. У разі досить невеликого емболу, наприклад фрагмента атеросклеротичної бляшки, відокремленої від більшої судини, це може спричинити проблеми. Так, емболія, яка блокує артерію протягом двох годин, здатна призвести до некрозу нервових клітин у сітківці.

Про те, що артерія в сітківці стає закупореною, можна дізнатися з характерних симптомів. До них відносяться: жовті пучки, тобто ураження шкіри на повіках, так звані жовті, та стареча межа, коли навколо рогівки утворюється непрозоре, сіре чи синє кільце. Їх можна побачити, якщо уважно подивитися на своє зображення у дзеркалі.

Ще одним симптомом є холестеринова емболія, так звані бляшки Холленхорста, розташовані у розвилці гілки артерії в оці. Їх може діагностувати офтальмолог під час огляду.

Оцініть ризик, підніміть руку

Сигналом того, що сталася обструкція артерії сітківки, є раптова втрата зору (зазвичай одного ока) або значне зменшення поля зору, залежно від того, чи відбулася емболія середньої артерії або гілок середньої артерії. Якщо вчасно не звернутися по медичну допомогу, може розвинутись некроз.

На думку британських лікарів, ризик емболії можна передбачити, провівши простий тест. Достатньо підняти руку і перерахувати пальці. Неможливість це зробити свідчить, що слід негайно проконсультуватися з лікарем. Відсутність лікування може загрожувати втратою зору.

Лікування залежить від причини виникнення та ступеня тяжкості обструкції. Воно може включати медикаментозну терапію, хірургічні втручання або процедури відновлення кровопостачання сітківки. Люди, які схильні до підвищеного ризику розвитку обструкції судин сітківки, повинні проходити профілактичні заходи для підтримки здоров’я очей.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама