Малорухливий спосіб життя небезпечний для дитячого серця: вчені

Малорухливий спосіб життя небезпечний для дитячого серця: вчені

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), діти та підлітки віком від 5 до 17 років мають присвячувати фізичній активності не менш як 60 хв на день. І не менше трьох днів на тиждень мають бути інтенсивні аеробні вправи для зміцнення м’язів та кісток.

Експерти ВООЗ вважають, що майже 80% підлітків у світі не приділяють достатньо часу фізичній активності. Швидкий розвиток технологій сприяє тому, що все більше дітей використовують соціальні мережі та все більше проводять часу сидячи.

Вчені університетів Брістоля, Ексетера (Великобританія) та Куопіо (Фінляндія) вивчили, як такий спосіб життя впливає на структуру та функцію серця. Вони проаналізували інформацію про стан 530 підлітків віком 16–17 років.

Всім їм було проведено комплексні дослідження, у тому числі вимірювання жирових відкладень та м’язової тканини, рівня глюкози, ліпідів, холестерину та маркерів запалення. Також були враховані фактори ризику, такі як куріння, які впливають на ризик серцево-судинних захворювань. За допомогою акселерометра було враховано час, проведене сидячи, а також час фізичної активності.

— Ми виявили, що підлітки проводять у середньому 8 годин на день сидячи. Близько 4,5 години на день вони приділяють легкій фізичній активності та близько 49 хв на день — вправам середньої та високої інтенсивності. Тренування середньою та високою інтенсивністю були пов’язані зі збільшенням маси лівого шлуночка серця. Однак час, проведений у сидячому положенні, призводив до збільшення серцевого м’яза приблизно на 10%, а помірні та інтенсивні фізичні навантаження — на 3%. Такі результати були зареєстровані у підлітків незалежно від того, чи була у них нормальна маса тіла, чи вони мали зайву вагу, — каже керівник дослідження Ендрю Агбадже, цитує портал Medonet.

Збільшення маси міокарда у малорухливих підлітків становило близько 3,8 г/м2 за середнього розміру міокарда 36,7 г/м2. Лікар наголошує, що це дуже тривожно. Збільшення ваги приблизно на 5 г/м2 було пов’язане з ризиком смерті чи серцево-судинних захворювань на рівні 7–20%.

Тому важливо, щоб не було надмірного збільшення розмірів серцевого м’яза у підлітків. А для цього треба вести активний спосіб життя.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама