

Звучить ніби з гумором, а по факту такі висновки були зроблені в ході серйозного наукового дослідження під назвою «Пренатальний вплив тютюну і ризик астми та алергії в дитинстві».
Чому це важливо?
Дослідження проведені раніше, зокрема дослідження лікаря Міни Рідел з Каролінського інституту, опубліковане ще в 2012 р. було доведено, що підлітки, які піддавалися впливу тютюнового диму в пренатальний період внаслідок куріння матері в період вагітності, мають значно більший шанс стати залежними від нікотину, ніж їх однолітки.
У цьому дослідженні вчені вирішили вивчити зв’язок між пренатальним (внутрішньоутробним) впливом тютюну і алергією та астмою в ранньому дитинстві.
Методи дослідження
Пренатальний вплив тютюну був визначений по курінню матері протягом 3-го триместру (відповідь матері: так/ні) у 411 дітей з когорти новонароджених з клінічним наглядом до віку 7 років. Кінцеві точки астми включали діагноз астми, загострення, епізоди з неприємними легеневими симптомами та інфекціями нижніх дихальних шляхів (ІНДП), спірометрії, плетизмографію, реакцію бронхів на метахолін, вправи і холодне сухе повітря.
Кінцеві точки, пов’язані з алергією, включали сенсибілізацію до аероаллергенів, алергічний риніт, фракційний оксид азоту в повітрі, що видихається, кількість еозинофілів в крові і рівні еозинофільного протеїну X в сечі.
Результати
За підсумками дослідження, автори зробили однозначний висновок про те, що пренатальний вплив тютюну був тісно пов’язаний з астмою, що залежить від генотипу 17q12-21 і з загостреннями, функцією легенів і реактивністю бронхів.
При цьому не було виявлено ніякого зв’язку з будь-якими кінцевими точками, пов’язаними з алергією. Це, на думку вчених говорить про те, що вплив тютюну в утробі матері призводить до несприятливих впливів на розвиток та структуру легень, а не до схильності розвитку алергії і запалення 2-го типу.
Як своєчасно і правильно виявити астму у дитини, можна прочитати тут.