Мед корисніший за цукор, але солодший: дієтолог

Мед корисніший за цукор, але солодший: дієтолог

Обидва продукти варто їсти тільки в міру.

Від ожиріння до недоумства

— І мед, і цукор є вуглеводами, що складаються з глюкози та фруктози. Ті швидко розщеплюються організмом і можуть спричинити «стрибки» рівня цукру в крові, — пояснює дієтолог Лорен Армстронг, пише Radio ZET.

А це означає, що споживання у надлишку будь-якого цього продукту, чи то цукор, чи мед, шкідливе для здоров’я. Згідно з дослідженнями, споживання цукру викликає багато проблем зі здоров’ям: ожиріння, гіпертонію, захворювання серця та мозкової діяльності, такі як недоумство та хвороба Альцгеймера.

— Перевага меду полягає в тому, що він має властивості, яких немає в інших підсолоджувачів, — каже Лорен Армстронг.

Комора вітамінів

У меду глікемічний індекс (ГІ) меду нижчий, ніж у цукру, а це означає, що він не так швидко підвищує рівень цукру в крові.

На відміну від рафінованого цукру, мед містить вітаміни та мінерали, такі як калій, кальцій, цинк та вітаміни С, В1, В2, В3, В5 та В6. На жаль, як свідчать дослідження вчених, кількість цих корисних мікроелементів невелика, тому мед не можна вважати їх джерелом.

Проте мед має цілющі властивості. Так, у 2021 році було показано, що при інфекційних захворюваннях верхніх дихальних шляхів мед цілюще впливав на здоров’я. У хворих, що вживали його, частота та інтенсивність кашлю були нижчими, ніж у тих, хто не вживав його під час інфекції. Мед також допомагає залікувати рани та опіки.

Використовуйте мед замість цукру, але пам’ятайте, що він солодший за нього на 25%. Так, якщо в рецепті для торта рекомендується взяти 1 склянку цукру, це означає, що замість нього можна взяти ¾ склянки меду.

Додайте мед у свої напої. Розведений мед — відмінний додаток до чаю або кави, а також до смузі або коктейлю — він підсолодить їх так само як і цукор.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама