Мед знижує рівень цукру в крові: дослідження

Дата створення: 22 Листопада 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Мед знижує рівень цукру в крові: дослідження

Вчені Університету Торонто (Канада) радять обирати одноквітковий мед

Мед є натуральним підсолоджувачем, здоровою альтернативою цукру. Вчені роками підкреслювали його оздоровчі властивості, переконуючи, що у разі вірусних інфекцій мед надає сильнішу дію, ніж антибіотики. Однак на цьому його переваги не закінчуються.

Канадські фахівці проаналізували 18 рандомізованих клінічних випробувань за участю 1100 добровольців щодо цілющих якостей меду.

Як виявилося, мед покращує ключові кардіометаболічні показники: він підвищує рівень ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) у крові, так званий «хороший» холестерин, та знижує рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), так званий «поганий» холестерин. При цьому нормалізує рівень цукру в крові та тригліцериди, які є маркерами жирової дистрофії печінки.

— Результати дивовижні, бо мед на 80% складається із цукру. Але він також містить звичайні й рідкісні цукри, білки, органічні кислоти та інші біологічно активні сполуки, — пояснив старший автор дослідження Таусіф Хан, передає Radio ZET.

Найкорисніший, на думку експертів, є одноквітковий мед. Крім нього, максимально цілющі властивості має мед акації та липи.

Читайте також: 3 найкращі спеції для зниження рівня цукру в крові при діабеті

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама