

Згідно з дослідженням вчених Бінгемтонського університету (США), всього за два місяці занять вдається змінити патерни мозкової активності
Медитація має ряд переваг, як для тіла, так і для розуму. І, згідно з наукою, вона може надавати перетворювальну дію на мозок. Ця духовна практика допомагає заспокоїтись та сконцентрувати увагу.
Вчені Бінгемтонського університету провели дослідження за участю десяти студентів. Воно показало, що лише за кілька місяців медитацій можна змінити патерни мозкової активності.
Результати показали, що тренування у сфері медитації призводять до швидшого переходу між двома загальними станами свідомості мозку. Один із них називається «мережею в режимі за умовчанням»: вона активна, коли мозок перебуває у стані спокою і не зосереджена на зовнішньому світі, наприклад, під час снів та блукань. Інша — дорсальна мережа уваги займається завданнями, які потребують підвищеної уваги. Як виявилося, медитація може покращити зв’язок мозку між цими двома мережами та всередині них.
Тибетці мають термін, що означає легкість переходу з одного стану в інший: вони називають його — «розумовою гнучкістю», навичкою, яка дозволяє формувати свій розум. Вчені також хочуть застосувати медитацію, щоб краще спостерігати еволюцію хвороби Альцгеймера та аутизму, які можуть бути спричинені проблемами з мережею дорсальної уваги. Фахівці також сподіваються, що зміни в мозку, спричинені медитацією, дозволять покращити когнітивні функції навіть у людей із дегенеративними захворюваннями та патологіями.
Дослідження було опубліковано в журналі Nature’s Scientific Report (Наукові доповіді).
Читайте також: Медитація здатна позбавити від головного болю не гірше за парацетамол