Медитація може покращити когнітивні функції у людей із дегенеративними захворюваннями

Медитація може покращити когнітивні функції у людей із дегенеративними захворюваннями

Медитація — це давня практика, метою якої є набуття внутрішнього спокою, підвищення усвідомленості та покращення психічного та фізичного добробуту. Основні принципи медитації включають зосередженість уваги, усвідомленість, розслаблення і самопізнання.

Дослідження показують, що регулярна медитація може знизити рівень стресу, покращити якість сну, підвищити концентрацію уваги та полегшити симптоми деяких психічних станів.

Вчені Бінгемтонського університету (США) провели дослідження за участю десяти студентів. Воно показало, що лише за кілька місяців медитацій можна змінити патерни мозкової активності.

Результати дослідження показують, що тренування у сфері медитації призводять до швидшого переходу між двома загальними станами свідомості мозку. Один із них називається «мережею в режимі за умовчанням»: вона активна, коли мозок перебуває у стані спокою і не зосереджений на зовнішньому світі, наприклад, під час снів та блукань. Інша — дорсальна мережа уваги, яка займається завданнями, які потребують підвищеної уваги. Як виявилося, медитація може покращити зв’язок мозку між цими двома мозковими мережами та всередині них.

Тибетці мають термін, що означає легкість переходу з одного стану в інший: вони називають це  «розумовою гнучкістю», навичкою, яка дозволяє формувати свій розум. Вчені також хочуть застосувати медитацію, щоб краще спостерігати еволюцію хвороби Альцгеймера та аутизму, які можуть бути спричинені проблемами з мережею дорсальної уваги. Фахівці також сподіваються, що зміни в мозку, спричинені медитацією, дозволять покращити когнітивні функції навіть у людей із дегенеративними захворюваннями та патологіями.

Деякі експерти вважають, що медитація може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

  • Медитація знижує рівень стресу, пов’язаний із запаленням в організмі. Запалення може відігравати роль розвитку нейродегенеративних захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера.
  • Медитація покращує когнітивні функції: увагу, концентрацію уваги та пам’ять.
  • Деякі форми медитації можуть містити елементи, які підтримують соціальну та когнітивну активність, що також вважається корисним для здоров’я мозку.

Дослідження було опубліковано в журналі Nature’s Scientific Report («Наукові доповіді»).

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківРаспространё...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама