Менінгіт у новонароджених

Дата створення: 26 Травня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Менінгіт у новонароджених

Особливу небезпеку становить бактеріальний менінгіт

Менінгіт вірусний та бактеріальний

Менінгіт — це запалення оболонок головного та спинного мозку. Іноді запалення може поширюватися за межі і впливати на сам мозок.

Менінгіт у новонароджених може бути як раннім, так і пізнім. Для дітей, які народилися вчасно, ранній відбувається протягом першого тижня життя. Для недоношених дітей — у перші 72 години. Пізній менінгіт відбувається протягом перших 28 днів життя немовлят.

Бактеріальний менінгіт становить особливу небезпеку першого місяця життя дитини. У цей час ризик смертності сягає 40%. Після одужання — 10%.

Менінгіт вірусний рідко призводить до смерті. Більшість дітей повністю одужують, хоча процес відновлення може бути повільним.

Як менінгіт з’являється

Лікарі пояснюють, що новонароджені сприйнятливіші до інфекцій з кількох причин. Наприклад, їх імунна система та гематоенцефалічний бар’єр не повністю розвинені. Імунна система відповідає за боротьбу з інфекціями, а гематоенцефалічний бар’єр допомагає запобігти попаданню інфекцій у мозок через кровотік.

Крім того, немовлята не отримують щеплень до досягнення ними двомісячного віку. За цей час вони мають високий ризик розвитку бактеріальної інфекції в крові, яка може призвести до менінгіту.

Вірусні інфекції є найпоширенішою причиною менінгіту у новонароджених. Але такі випадки менш тяжкі, ніж менінгіт, який спричиняють бактеріальні інфекції.

Менінгіт: симптоми у дітей

  • опукле або напружене м’яке місце на голові;
  • сонливість;
  • висока температура (у немовлят віком до трьох місяців може бути низькою або типовою);
  • швидке дихання;
  • сильне тремтіння;
  • поганий апетит або блювання;
  • бліда або синюшна шкіра.

Менінгіт: лікування у дітей

Менінгіт швидко прогресує. Тому, як тільки у немовля з’явилися симптоми, необхідно звернутися до лікаря.

Під час лікування бактеріального менінгіту дітей госпіталізують. Вони отримують антибіотики внутрішньовенно протягом 14–21 днів.

Більшість немовлят, які мають менінгіт вірусний, не вимагають госпіталізації. Вони зазвичай відновлюються удома протягом 7–10 днів. У цьому випадку антибіотики не призначають, оскільки вони не є ефективними проти вірусних інфекцій. Виняток складає вірусний менінгіт.

Читайте також: Менінгіт

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама