Метаболізм у дорослих людей залишається стабільним протягом 60-ти років

Дата створення: 06 Вересня 2021
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Метаболізм у дорослих людей залишається стабільним протягом 60-ти років

Якщо раніше поширеною була думка про те, що люди з віком набирають зайву вагу тому, що їх метаболізм сповільнюється. Тепер це не зможе стати виправданням зайвої ваги, треба пошукати інше, а ще краще – шляхи схуднення. Оскільки згідно з новим дослідженням, яке було опубліковано в журналі Science, уповільнення метаболізму (обміну речовин) протягом життя, не пов’язане з віком безпосередньо.

Дослідження, проведене за участю 6 400 осіб у віці від восьми днів до 95 років у 29 країнах, показує, що метаболізм людини не змінюється протягом усього середнього віку. Було доведено, що загальні витрати енергії з поправкою на розмір тіла, неухильно знижуються приблизно до 20 років, а потім залишаються стабільними до 60 років. Тільки після цього споживання енергії знову починає знижуватися. Тобто, в період від 20 до 60 років метаболізм людини залишається на стабільному рівні.

Дослідники були здивовані, виявивши, що однорічні діти спалюють калорії на 50% швидше, ніж дорослі, основна причина – рухова активність, метаболізм – ні до чого.

Ще одним сюрпризом було те, як мало змінюється витрата енергії з раннього до середнього віку.

«Можливо, найнесподіванішою особливістю було сталість швидкості метаболізму як у чоловіків, так і у жінок у віці від 20 до 60 років», – висловив свою думку співавтор дослідження доктор Джон Спікман з Університету Абердіна в Сполученому Королівстві. «Це говорить про те, що якщо ви маєте проблему зайвої ваги в середньому віці (від 20 до 60 років), швидше за все, це пов’язано з тим, що ви їсте більше, але витрачаєте енергії – менше», – вважає Джон Спікман.

Нещодавно «МП» публікувала результати дослідження, що доводить взаємозв’язок ранньої смерті жінок з процесом зменшення їх зростання.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама