Мікробіолог назвав найбрудніші косметичні приналежності, якими ми користуємося постійно

Мікробіолог назвав найбрудніші косметичні приналежності, якими ми користуємося постійно

Пандемія COVID-19 змінила підхід багатьох людей до чистоти. Вони стали частіше мити руки, користуватись антибактеріальними лосьйонами. Але коли ми тягнемося до гребінця, чи замислюємося про те: чи чистий він? Скоріш за все ні. Адже його використання може викликати появу прищів і випадання волосся. Мікробіолог Емі-Мей Пойнтер пояснює, чим може загрожувати використання брудними аксесуарами.

1. Гребінець

Більшість людей використовують гребінець щодня, не замислюючись про те, що на ньому можуть бути шкідливі мікроби. А це може призвести до стригучого лишаю шкіри голови та випадання волосся.

— Гребінець містить багато відмерлих клітин шкіри голови та створює ідеальне середовище для бактерій, які харчуються органічними речовинами. Щоденне використання брудного гребінця може призвести до подразнення шкіри голови та появи неприємного запаху, — пояснює мікробіолог, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Слід регулярно чистити гребінець. Замочуйте його в гарячій мильній воді кожні два тижні на 5–10 хв.

2. Пінцет

На пінцеті можуть перебувати коменсальні мікроорганізми шкіри. Щоб очистити пінцет від них, замочіть його в гарячій воді з милом або антибактеріальною рідиною на 5–10 хв. Робіть цю процедуру після кожного використання пінцета.

3. Нефритовий валик для обличчя

На ньому можуть бути бактерії шкірного стафілокока, які спричиняють утворення прищів. Але сама поверхня нефритового валика не вбирає вологу у порівняні з кистями чи губкою для макіяжу, що перешкоджає існуванню на ньому шкідливих патогенів.

4. Кусачки для нігтів

Так само як і на нефритовому валику, на кусачках для нігтів можуть бути стафілококові бактерії. І в цьому випадку слід бути особливо обережним. Адже кусачки можуть нарізати шкіру, а збудник викличе інфекцію.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама