Мікробіом кишківника впливає на розвиток серцево-судинних та онкологічних захворювань: відкриття

Мікробіом кишківника впливає на розвиток серцево-судинних та онкологічних  захворювань: відкриття

Згідно з дослідженням фахівців Університету Тренто (Італія), люди, з якими ми живемо, більш впливають на склад кишкової мікробіоти, ніж дієта, спосіб життя, вік або генетика

Як мікробіом впливає на здоров’я

Близькі люди, які живуть разом, «обмінюються» між собою різними мікроорганізмами, зокрема кишковою флорою, тобто мікробіомом. Однак, на думку італійських учених, трильйони мікробів, що населяють наші тіла, можуть бути заразнішими, ніж вважалося раніше. Це може стати причиною розвитку серцево-судинних та онкологічних захворювань, які частково пов’язані зі зміненим складом кишкового мікробіому.

Експерти проаналізували більш ніж 9000 зразків стільця і слини, зібраних в учасників, що контактували один з одним. Виявилося, що трильйони симбіотичних клітин в організмі можуть ефективно поширюватися між людьми навіть у результаті коротких зустрічей у громадських місцях.

Дослідники виявили понад 10 млн випадків бактеріальних штамів, які були спільними не тільки для людей, які проживають в одному будинку, а й для представників різних спільнот.

Передається від однієї людини до іншої

Раніше проведені дослідження показали, що мати під час пологів, а потім у перші місяці життя малюка передає йому свою бактеріальну флору. У 711 випадках близько 50% бактеріальних штамів були загальними для матері та дитини в перший рік її життя. Потім ці мікроорганізми залишаються і в пізньому дорослому віці, хоча й меншою мірою. Так, у віці 30 років людина зберігає близько 14% вихідних бактеріальних штамів матері, а невелика їх кількість спостерігається навіть у похилому віці.

Згодом вплив бактерій матері компенсується відносинами з іншими особами. Наприклад, після 4 років у дитини однакова кількість бактеріальних штамів від матері та від батька. Виходить, що з людьми, з якими ми живемо під одним дахом, ми поділяємо від 12 до 32% штамів бактерій, виявлених у кишківнику у та ротовій порожнині.

Дослідження показує, що навіть поверхневий контакт з іншими може вплинути на мікробіом людини. Іноді це корисно, але іноді зміна мікробіому може зробити нас сприйнятливішими до певних захворювань.

— Переносність мікробіому може свідчити про те, що деякі із захворювань, наприклад серцево-судинні, які нині вважаються неінфекційними, можуть передаватися певною мірою від однієї людини до іншої, — зазначив керівник дослідження, професор Нікола Сегата, повідомляє Radio ZET.

Результати дослідження опубліковані у журналі Nature («Природа»).

Читайте також: Мікробіом кишківника захищає від ожиріння: дослідження

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама