Місто без Сovid-19: в Моршині 66% дорослого населення вакциновані та не має жодного хворого

Дата створення: 31 Серпня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Місто без Сovid-19: в Моршині 66% дорослого населення вакциновані та не має жодного хворого

Ще 16 квітня 2021 р. МОЗ запустило унікальний для України пілотний проект з вакцинації переважної кількості дорослого населення від Covid-19 у курортному місті Моршин. Згідно статистики Держстату, у цьому відомому населеному пункті України проживає 4 239 людей, з яких 800 – це діти.

З метою недопущення поширення Соvid -19 у місті, необхідно було зробити щеплення 70% дорослого населення (або 2 155 особам). Було заплановано реалізувати це завдання до 1 травня 2021 г.

Згідно інформації МОЗ, аже станом на 16 квітня 2021 р., отже з самого початку проекту, на проведення вакцинації записались 1 900 людей. Щеплення проводилось вакциною CoronaVac виробництва Sinovaс Biotech. На той період вакцини від Сovid-19 в Україні були дефіцитними. Проте за домовленістю з МОЗ, місцева влада виділила спеціально для жителів Моршина потрібну кількість вакцин.

Уточнюється, що запис на проведення щеплення за бажанням жителів проводився через сімейних лікарів та сайті Моршинської міської ради. Додатковим стимулом для активізації процесу вакцинації була широко розповсюджена інформація по дедлайни періоду вакцинації. Зокрема на сайті Моршинської міської ради зазначалось наступне: «Для мешканців міста Моршин стартувала вакцинальна кампанія в рамках пілотного проекту проведення колективної вакцинації від COVID-19. Передбачено одночасне щеплення населення від 18 років китайською вакциною Sinovac Biotech (CoronaVac). Нагадуємо – проект триватиме 2 тижні, поспішайте!»

Процес вакцинації у м. Моршин був проведений силами двох стаціонарних пунктів щеплення для окремих осіб, а також мобільною бригадою для проведення вакцинації у колективах.

Цей пілотний проект, як розповіли у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, дасть можливість дослідити та проаналізувати ефективність вакцинації населення від Соvid-19 в окремому населеному пункті.

Результати проекту.

Як проінформували в МОЗ, станом на початок серпня 2021 р. у місті Моршині Львівської області, провакциновано 1-ю дозою 72,4% дорослого населення та 66% дорослого населення міста – повністю завершили вакцинацію.

В МОЗ уточнюють, що 90% від усіх вакцинованих були щеплені вакциною Sinovac (CoronaVac). Також частково були використані вакцини AstraZeneca та Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

Наразі відвідувачі курортного Моршину можуть спокійно відвідувати лікувально-профілактичні заклади міста. Станом на початок серпня 2021 р. у місті не зареєстровано нових хворих на COVID-19. Останній випадок захворювання був зафіксований ще 20 червня 2021 р. 

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін зокрема вважає, що «це дуже хороший результат. Вакцини проти COVID-19 демонструють високі рівні ефективності та захисту… Зараз наша мета – щепити якомога більше людей та не дати пандемії восени загостритись».

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама