Молекули крові допомагають діагностувати рак щитоподібної залози: відкриття

Молекули крові допомагають діагностувати рак щитоподібної залози: відкриття

Медулярний рак щитоподібної залози є рідкісним, але агресивним видом раку. Вчені Римського університету Ла Сап’єнца (Італія) ідентифікували молекули у крові, так звані біомаркери, які допомагають діагностувати цей вид раку.

Діагноз медулярного раку щитоподібної залози нині ґрунтується на виявленні високого рівня гормону щитоподібної залози кальцитоніну у пацієнтів з вузлами щитоподібної залози. Однак рівні цього гормону часто не дозволяють певно говорити про наявність раку і не завжди вказують на ступінь пухлини.

Італійські експерти виявили нові молекулярні особливості в ДНК, що циркулює та  присутня в крові пацієнтів. Проведене ними дослідження показало, що ДНК, що циркулюють,  можна інтегрувати вже проведені дослідження, і тим самим покращити діагностику пацієнта.

Експерти розглянули деякі характеристики ДНК, що циркулюють, які можуть бути використані для виявлення патології, а саме — визначення рівня  метилювання та фрагментації.

— Для цих аналізів ми використовували високоспецифічну технологію, таку як цифрова чи крапельна цифрова ПЛР. Ці результати закладають основу для додавання нових неінвазивних біомаркерів, корисних для діагностики та ведення пацієнтів з медулярним раком щитоподібної залози, — розповідає вчений Ганна Читарелла, повідомляє ANSA.

Крім того, ці результати прокладають шлях для пошуку нових біомаркерів, що циркулюють, також для інших типів раку, де пошук специфічних та чутливих діагностичних та прогностичних біомаркерів є важливою медичною необхідністю.

Результати дослідження опубліковані у журналі Biomarker Research («Дослідження біомаркерів»).

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама