Молочниця: як розпізнати

Молочниця: як розпізнати

Це підступне інфекційне захворювання не пройде саме собою

Молочниця: клініка

Як визначити молочницю та не сплутати з іншими захворюваннями? Діагностика кандидозу починається з візуального огляду лікарем та збору анамнезу.

Для підтвердження діагнозу береться мазок зі слизової оболонки на дослідження мікрофлори наступними методами: мікроскопії; культурального дослідження (посів на живильне середовище) та ПЛР-аналізу.

У процесі діагностики виявляється вид збудника та його чутливість до протигрибкових препаратів. Це дозволяє максимально точно визначити, чим лікувати захворювання.

Часте повторення молочниці може свідчити про наявність інших хвороб, наприклад, цукрового діабету. У цьому випадку рекомендується здати аналізи сечі та крові на цукор, пройти огляд в ендокринолога.

Стадії розвитку та перебіг захворювання

Рання стадія. На слизовій оболонці або шкірі з’являється білястий наліт, який супроводжується невеликим свербінням. При молочниці статевих органів відзначається прискорене сечовипускання, коли з печінням.

Гостра форма. Симптоми кандидозу наростають та мають яскраво виражений прояв. Слизова оболонка запалюється і червоніє, утворюється білий сирний наліт. Розвивається нестерпний свербіж, печіння, набряклість. Виникають рясні та густі вагінальні виділення, що нагадують сирну масу. Тривалість гострої форми кандидозу зазвичай не перевищує 2 місяців. Якщо цей період не проводилося лікування, захворювання переходить у приховану форму.

Хронічна молочниця має менш виражені симптоми. Інфекційний процес протікає глибоко в організмі з періодичними загостреннями та може призвести до поширення інфекції на прилеглі органи. У жінок захворювання загострюється найчастіше перед та під час місячних.

Молочниця: як лікувати

Лікування молочниці в порожнині рота та стравоходу може призначити сімейний лікар, терапевт, педіатр, гастроентеролог та стоматолог. Щоб вилікувати інфекцію на геніталіях, жінкам потрібно відвідати гінеколога, а чоловікам уролога. Для лікування кандидозу нігтів можна звернутись до дерматолога. При діагностуванні цукрового діабету необхідна консультація ендокринолога, у разі імунодефіцитних станів —  імунолога та інфекціоніста.

Основними методами лікування молочниці є: призначення препаратів місцевої дії та системна терапія. Найчастіше ці лікарські засоби застосовують у комплексі. Схема лікування визначається лікарем і залежить від клінічної картини захворювання та особливостей організму пацієнта.

Препарати для зовнішнього місцевого впливу — мазі, гелі, крему, вагінальні таблетки, супозиторії («Сертаконазол», «Пімафуцин», «Клотримазол»), розчин натрію тетраборату (бури) в гліцерині. Дія коштів спрямована на знищення грибка, нормалізацію мікрофлори та підвищення місцевого імунітету. Призначаються на ранній стадії захворювання.

Системна терапія застосовується при хронічній та інших тяжких формах хвороби. Лікування проводиться препаратами «Флуконазол», «Ітраконазол». Часто системна терапія призначається разом із місцевими антимікробними засобами. Курс лікування становить 6–14 днів і залежить від тяжкості інфекційного процесу.

Також можуть бути призначені вітамінні комплекси, пробіотики для відновлення мікрофлори кишківника («Лактобактерін», «Колібактерін», молочнокислі бактерії) та піхви («Вагілак», «Вагінорм»). Якщо молочниця виникла від антибіотиків, рекомендується припинити приймання.

Важливо розуміти, що кандидоз неможливо вилікувати за день. Тому потрібно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, не припиняти призначене лікування навіть за нормалізації стану, інакше є ризик рецидиву захворювання.

Дізнатися більше про це захворювання можна тут

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама