МОЗ: оклад керівника медичної установи не перевищуватиме 60% середньої зарплати медпрацівників

МОЗ: оклад керівника медичної установи не перевищуватиме 60% середньої зарплати медпрацівників

Постанова Кабінету Міністрів набирає чинності з 1 січня 2022 року

Пересічному персоналу підвищать…

Як відомо, оклади у медичних працівників дуже скромні. Так, за даними сайту «Обозреватель», їхні зарплати варіюються в межах 10 000-14 000 грн. Втім, з наступного року передбачається, що заробітна платня медичної сестри становитиме 13 500 грн, а лікаря – 20 000 грн.

– І це базовий рівень, від якого нараховуватимуться інші надбавки, покладені медпрацівникам, – наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Поки що ж «людям у білих халатах» доводиться задовольнятися тим, що є. Зрозуміло, не йдеться про головлікарів лікарень чи клінік, чиї доходи значно відрізняються. І ось чому.

… а керівництву знизять?

Реорганізація бюджетних установ охорони здоров’я у комунальні некомерційні підприємства (КНП) призвела до того, що вони набули статусу суб’єктів господарювання. Це дозволяє їм не лише контролювати свої доходи та витрати, а й заробітні плати. Проте керівництво медичних установ часом нехтують механізмом їх диференціювання, що призводить до «вилки» оплат.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, розроблену Міністерством охорони здоров’я, яка набирає чинності 1 січня 2022 року. Згідно з ним, посадовий оклад керівника охорони здоров’я не перевищуватиме розмір середньої зарплати медпрацівників більш ніж на 60%. При цьому представники адміністрації зобов’язані диференціювати рівень виплат працівником з урахуванням їхньої кваліфікації, обсягів, складності, відповідальності та умов праці.

– Сьогодні розмір посадового окладу керівника може вдесятеро перевищувати мінімальний лікарський оклад. Це демотивує колектив працювати далі. Тому тепер керівники закладів будуть зацікавлені у підвищенні окладів своїм підлеглим, – наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама