МОЗ розробило програму стимулювання сімейних лікарів за високі показники по вакцинації дорослого наслення

Дата створення: 01 Вересня 2021
Дата оновлення: 10 Квітня 2023
МОЗ розробило програму стимулювання сімейних лікарів за високі показники по вакцинації дорослого наслення

В Міністерстві охорони здоров’я звернули увагу на результати проведеного дослідження ЮНІСЕФ/USAID,  (дослідження проводилось на початку весни 2021 р.), яке свідчить – 64% українців в цілому, та 72% населення від 60 років і старше при прийнятті рішення про вакцинацію, будуть зважати на рекомендацію сімейного лікаря.

В МОЗ наголосили, що саме сімейні лікарі повинні прийняти найактивнішу участь в процесі вакцинації населення на розповідати своїм пацієнтам про користь та необхідність вакцинації.

Для того, що залучити сімейних лікарів до активної участі в процесі вакцинації, МОЗ підготувало ряд програм стимулювання.

Перший вид стимуляції – додаткові бали БПР (безперервного професійного розвитку).

Зокрема Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко уточнив, що якщо серед дорослих пацієнтів сімейного лікаря 80% пройдуть щеплення від Covid-19, лікар отримає додатково 50 балів БПР під час чергової атестації, починаючи з 2022 р. Запровадження системи додаткових балів буде проведено у наступному році у зв’язку з тим, що частина лікарів вже пройшла атестацію цього року. Віктор Ляшко повідомив, «бали БПР зараховуватимуться на підставі наказу МОЗ України від 22.02.2019 р. №446, до якого внесуть потрібні зміни».

Другий вид стимуляції – фінансова винагорода.

Віктор Ляшко поінформував, «МОЗ спільно з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) вже розглядають можливість запровадження додаткової фінансової винагороди сімейним лікарям за високі результати охоплення щепленням від COVID-19 серед дорослих пацієнтів».

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама