МОЗ: в Україні підтверджений перший випадок зараження штамом «Омікрон»

Дата створення: 20 Грудня 2021
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
МОЗ: в Україні підтверджений перший випадок зараження штамом «Омікрон»

Держава має всі засоби, щоб не допустити нової епідемії

В цілях безпеки

Про те, що в Україні виявлено першого хворого на штам «Омікрон» на своїй сторінці у Facebook 18 грудня повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«У Центрі громадського здоров’я за наслідками повногеномного секвенування виявлено штам «Омікрон» (В.1.1.529-like). Інфікований повернувся з Об’єднаних Арабських Еміратів, де контактував з хворими на COVID-19. Наразі він перебуває на лікуванні», – написав міністр.

Він зазначив, що проводиться комплекс заходів, спрямованих на джерело збудника інфекції, та обстежується коло людей, які контактували з хворим.
Щоб не допустити поширення нового штаму коронавірусу, Віктор Ляшко радить тим, хто ще не вакцинувався, обов’язково зробити щеплення та дотримуватися всіх встановлених протиепідемічних норм (носити маски в громадських місцях, дотримуватися дистанції в 1-1,5 м тощо). Також міністр рекомендує всім, хто збирався відвідати регіони, де спостерігаються спалахи «Омікрону», поки що відмовитися від поїздок.

Захист від інфекції

Чи означає, що Україну захлине пандемія нового штаму коронавірусу? У Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) заспокоюють: вжито всіх заходів, щоб цього не допустити. Так, розроблено спеціальні системи моніторингу поширення різних штамів коронавірусної та визначення зразків з так званих «кластерів», тобто тих регіонів, де спостерігається високий рівень інфікування.

А з 3 грудня запроваджено обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулися з країн Африки, де спостерігається стрімке зараження штамом «Омікрон».

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама