МОЗ: з 24 січня українці віку 60+ можуть витратити «ковідні» 1 000 грн на ліки

МОЗ: з 24 січня українці віку 60+ можуть витратити «ковідні» 1 000 грн на ліки

Однак медичні прилади або косметичні засоби на них купити не можна

Як відомо, ініційована Президентом України Володимиром Зеленським програма «єПідтримка», внаслідок якої українці, які пройшли повний курс вакцинації, отримували 1 000 грн, передбачає їх використання на придбання проїзних квитків по країні, купівлю книг, відвідування кіно- та театрів, а також оплати фітнес- центрів.

Проте багато українців похилого віку висловили побажання використати одержані кошти на придбання необхідних ліків. І у грудні минулого року Володимир Зеленський доручив уряду знайти необхідні для цього можливості. У результаті, Кабінет Міністрів України розширив дію програми «Підтримка на лікарські засоби».

– Люди старше 60 років часто мають низку хронічних захворювань і потребують додаткових ліків. Наразі їх можна буде придбати шляхом програми, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє пресслужба МОЗ.

Скористатися цим правом українці зможуть уже з наступного понеділка, 24 січня. При цьому, за повідомленням Міністерства економіки України, неважливо, коли було оформлено картку «єПідтримка». Головне, щоб на період покупки людині вже виповнилося 60 років. На момент проведення платежу банки перевірять його вік.

Придбати ліки як безрецептурні, так і за рецептом лікаря, можна і безпосередньо в аптечній мережі, і в інтернет-аптеках. Проте, згідно із програмою, це стосується лише медикаментів, а не товарів, що продаються через аптечні мережі. Так, «ковідну» тисячу не можна витратити на харчові добавки, ефективність яких не доведена, косметичні засоби та медичні прибори, наприклад для вимірювання тиску, інгалятори та ін.

Читайте також: COVID-19: «ковідну» тисячу зможуть отримати навіть неповнолітні

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама