МОЗ закликає вагітних вакцинуватися

Дата створення: 15 Листопада 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
МОЗ закликає вагітних вакцинуватися

У МОЗ звертають увагу, що в контексті проблеми зростання рівня захворюваності на коронавірус дуже важливо не забувати про таку категорію, як вагітні. За даними на початок листопада 2021 р., за весь період пандемії від коронавірусу в Україні померло 50 вагітних жінок.

У МОЗ уточнили, що саме варіант Delta небезпечніший для майбутніх мам. У зоні ризику вагітні з супутніми захворюваннями та зайвою вагою, які також невакциновані. За даними інформаційно-аналітичної системи СОТА, в Україні на 10 листопада 2021 р. у палатах інтенсивної терапії пологових будинків зайнято 28 Covid-ліжок.

Директор Київського міського Центру репродуктивної та перинатальної медицини, академік НАМН України В’ячеслав Камінський зазначив, що серед госпіталізованих з коронавірусом вагітних жінок трапляються випадки глибоких системних уражень, які проявляються тромбозами та мікротромбозами, і таких випадків досить багато.

У МОЗ звертають увагу на те, що серед вагітних, які мають тяжкий перебіг хвороби, немає вакцинованих. Найвищі ризики тяжкого перебігу коронавірусу відзначаються у вагітних на другому та третьому триместрі. У МОЗ нагадали, що знизити ризики дозволяє вакцинація, а також позитивний настрій та відсутність стресів. Майбутні мами повинні наповнювати своє життя позитивними емоціями, що завжди лише позитивно впливає на здоров’я майбутніх мам та малюків.

Ситуація у світі

За даними офіційної статистики, у Великій Британії 20% пацієнтів реанімацій – це вагітні жінки, а у США щеплення отримали вже 30% вагітних жінок.

У МОЗ нагадали, що ВООЗ дозволила для вакцинації вагітних лише вакцину Pfizer/BioNTech. Вакцинацію вагітних ВООЗ дозволила на будь-якому терміні вагітності та в період грудного вигодовування. При цьому важливо враховувати індивідуальні особливості кожного конкретного випадку. ВООЗ рекомендує вагітним перед вакцинацією обов’язково проконсультуватись з акушером-гінекологом.

Чи може вакцинація від коронавірусу вагітних нести ризик мимовільного аборту? Подробиці тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама