

У МОЗ звертають увагу, що в контексті проблеми зростання рівня захворюваності на коронавірус дуже важливо не забувати про таку категорію, як вагітні. За даними на початок листопада 2021 р., за весь період пандемії від коронавірусу в Україні померло 50 вагітних жінок.
У МОЗ уточнили, що саме варіант Delta небезпечніший для майбутніх мам. У зоні ризику вагітні з супутніми захворюваннями та зайвою вагою, які також невакциновані. За даними інформаційно-аналітичної системи СОТА, в Україні на 10 листопада 2021 р. у палатах інтенсивної терапії пологових будинків зайнято 28 Covid-ліжок.
Директор Київського міського Центру репродуктивної та перинатальної медицини, академік НАМН України В’ячеслав Камінський зазначив, що серед госпіталізованих з коронавірусом вагітних жінок трапляються випадки глибоких системних уражень, які проявляються тромбозами та мікротромбозами, і таких випадків досить багато.
У МОЗ звертають увагу на те, що серед вагітних, які мають тяжкий перебіг хвороби, немає вакцинованих. Найвищі ризики тяжкого перебігу коронавірусу відзначаються у вагітних на другому та третьому триместрі. У МОЗ нагадали, що знизити ризики дозволяє вакцинація, а також позитивний настрій та відсутність стресів. Майбутні мами повинні наповнювати своє життя позитивними емоціями, що завжди лише позитивно впливає на здоров’я майбутніх мам та малюків.
Ситуація у світі
За даними офіційної статистики, у Великій Британії 20% пацієнтів реанімацій – це вагітні жінки, а у США щеплення отримали вже 30% вагітних жінок.
У МОЗ нагадали, що ВООЗ дозволила для вакцинації вагітних лише вакцину Pfizer/BioNTech. Вакцинацію вагітних ВООЗ дозволила на будь-якому терміні вагітності та в період грудного вигодовування. При цьому важливо враховувати індивідуальні особливості кожного конкретного випадку. ВООЗ рекомендує вагітним перед вакцинацією обов’язково проконсультуватись з акушером-гінекологом.
Чи може вакцинація від коронавірусу вагітних нести ризик мимовільного аборту? Подробиці тут.