Мозковий туман — ознака захворювань щитоподібної залози: лікар

Мозковий туман — ознака захворювань щитоподібної залози: лікар

Термін «мозковий туман» передбачає хронічну втому та когнітивні порушення. Вважається, що цей стан характерний для хворих, які перенесли COVID-19. Однак він знайомий і тим, хто страждає на гіпотиреоз, або стійкий дефіцит гормонів щитоподібної залози

— Люди, у яких спостерігається мозковий туман, часто схильні до хронічної втоми та когнітивних порушень. У них знижена концентрація уваги та пам’яті: вони насилу запам’ятовують імена, прізвища. Також зазнають складнощів при підборі слів при введенні розмови, — розповідає клінічний дієтолог Ханна Клоновська, пише портал Medonet.

За словами експерта, такі симптоми можуть знизити якість життя як у професійній, так і особистій сфері. Чи можуть ліки проти гіпотиреозу допомогти таким хворим?

У багатьох випадках це залежить від того, скільки часу необхідно організму для нормалізації рівня гормонів. Іноді потрібні тижні та навіть місяці, перш ніж відбудеться покращення когнітивних функцій. Якщо цього не відбувається, слід проконсультуватися з лікарем. Можливо, необхідно скоригувати дозу препарату.

Звернити увагу на свій раціон та спосіб життя

1. Дотримуйтесь принципів протизапальної дієти. Вживайте свіжі продукти з високим вмістом антиоксидантів. Збагатіть раціон джерелами омега-3 жирних кислот, які містяться у сортах жирної риби (оселедець, лосось, скумбрія). Готуйте страви зі зниженим глікемічним навантаженням. Уникайте оброблених продуктів із високим вмістом цукру та трансжирів.

2. Подбайте про регулярні малоінтенсивні фізичні навантаження, наприклад ходьбу або йогу. Це допоможе не тільки оздоровити організм або посилити протизапальний ефект, але й краще впоратися із повсякденними стресами.

3. Висипайтеся. Дослідження показують, що нестача якісного сну може посилити зниження когнітивних функцій, тому спіть не менше 6–8 годин на добу.

Читайте також: Гіпотиреоз: кава не завада рідким лікам

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама