Музика допоможе зняти стрес та схуднути

Музика допоможе зняти стрес та схуднути

Після важкого дня ви падаєте на диван і несвідомо тягнетесь за закусками? Краще увімкніть музику. Згідно з дослідженням вчених Університету Де Монфор у Лестері (Великобританія), вона допоможе утриматися від нездорової їжі та схуднути

Дослідники проаналізували, скільки закусок жінки з’їдали після прослуховування певних мелодій. Вони хотіли побачити, як музика допомагає зняти стрес. І для цього провели простий експеримент.

Виявилося, що жінки, слухаючи музику, яка викликала почуття гніву чи смутку, з’їдали половину кількості чипсів та солодощів у порівнянні з добровольцями, які не слухали її. А коли звучала спокійна мелодія, то з’їдали на третину менше нездорових закусок.

— Якщо ви відчуваєте стрес і турбуєтеся про те, що це може призвести до вживання великої кількості нездорової їжі, надягніть навушники та послухайте заспокійливу музику, — радить експерт з харчової поведінки доктор Хелен Култхард, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Вона також зазначила, що це допоможе схуднути.

Вчені припускають, що такий позитивний ефект може бути пов’язаний із виділенням рівнем гормонів щастя, таких як дофамін та серотонін.

— Коли ми відчуваємо стрес, то несвідомому починаємо їсти. Адже їжа забезпечує дозу дофаміну та серотоніну, які змушують нас почуватися краще, — сказала співавтор дослідження, музичний психолог Аннеміке ван ден Тол.

І радить слухати улюблені мелодії, щоб уникнути небажаних перекусів. Музика дозволить почуватися краще, коли ви сумуєте або напружені.

Результати дослідження було представлено на Британському фестивалі науки.

Читайте також: Стрес прискорює імунне старіння

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама