Музична терапія корисна при лікуванні у дітей синдрому дефіциту уваги та гіперактивності: дослідження

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) — це стан, який впливає на здатність дитини концентруватися, а також призводить до надмірної активності та імпульсивності
СДУГ є поширеною проблемою психічного здоров’я, яка торкається дітей та підлітків у всьому світі. Лікування СДУГ часто включає медикаментозну терапію, але дедалі більше досліджень зосереджено на альтернативних методах лікування. Одним із них є музична терапія.
Вчені провели дослідження за участю 36 дітей, у яких було діагностовано синдром дефіциту уваги та гіперактивності. Усі вони були поділені на дві групи: контрольну групу, учасники якої отримували стандартну допомогу, та експериментальну групу, учасники якої додатково проходили музичну терапію. Вона включала імпровізацію та прослуховування музики протягом 50 хв, двічі на тиждень. Терапія тривала три місяці.
Дослідники виділили кілька важливих параметрів для оцінки впливу музичної терапії на дітей із СДУГ. В них підвищувався рівень так званого «гормону щастя», серотоніну, що означає поліпшення самопочуття. При цьому рівень гормону стресу, кортизолу, зменшувався, що свідчить про розслаблення та спокій.
Також експерти відзначили у дітей нормалізацію артеріального тиску та частоту серцевих скорочень. Вищі значення цих параметрів зазвичай вказують на напругу, тоді як нижчі значення припускають спокій.
Дослідники також використовували перевірені психіатричні шкали для оцінки змін у тяжкості симптомів депресії та стресу. Вони також виявили позитивні зміни.
У контрольній групі, учасники якої не отримували музикотерапію, таких змін не спостерігалося. Це означає, що музична терапія може надавати заспокійливу дію на дітей із СДВГ, що призводить до кращого управління симптомами депресії та стресу.