

Йдеться про новий проект групи компаній «Лекхім», яка є офіційним постачальником в Україну китайської вакцини CoronaVac з 2021 р.
У пресслужбі Харківської міськради уточнили, що ДП «Лекхім» на території свого підприємства в Харкові планує відкрити виробничі потужності для виробництва вакцин від Соvid-19 в наповнених шприцах, в тому числі китайської вакцини CoronaVac, для чого вкладе у виробництво приблизно 25- 30 млн. євро.
Розташування виробництва вакцини від коронавірусу на території України дуже позитивно оцінив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов. Він провів зустріч з колективом підприємства і зазначив, що таке рішення, зважаючи на зростання захворюваності Соvid-19 і низького рівня вакцинації в Україні – є дуже важливим.
Довідково:
Офіційним виробником вакцини CoronaVac на світовому ринку є китайська компанія Sinovac Biotech. Основні компоненти даної вакцини – нежиттєздатні вірусні частинки, які не дивлячись на те, що не можуть стати причиною хвороби, сприяють виробленню в організмі вакцинованої людини необхідної захисної імунної реакції. Ця загальновідома технологія виробництв вакцин застосовується при виробництві безлічі видів вакцин, в тому числі, наприклад, і відомої вакцини проти поліомієліту і дифтерії. Температура зберігання китайської вакцини CoronaVac становить 2-8 °C.
Всесвітня організація охорони здоров’я дала дозвіл на застосування даної вакцини, уточнивши що її застосування дозволило запобігти захворювання коронавірусом у 51% вакцинованих, а також знизило ризик госпіталізацій і ускладнень від Covid-19 у 100% пацієнтів. У ВООЗ уточнили, що оскільки в тестуванні даної вакцини брала участь не значна кількість людей старших 60-років, тестування ефективності для даної вікової категорії необхідно продовжити.
Як писала «МП» раніше, в ході дослідження, під назвою «Ефективність вакцини CoronaVac у літніх людей під час епідемії COVID-19, пов’язаної з гамма-варіантом, в Бразилії» було виявлено, що вакцинація CoronaVac пов’язана зі зниженням як симптоматики COVID-19, так і кількості госпіталізацій і смертей у дорослих пацієнтів у віці до 70-ти років в умовах великої передачі гамма-варіанту. Однак захист вакцини був низьким до завершення двох дозового режиму, а ефективність вакцини знижувалася зі збільшенням віку пацієнтів.