Національний інститут охорони здоров’я та підвищення кваліфікації Великобританії (NICE) поновив рекомендації до пологів

Дата створення: 10 Листопада 2021
Дата оновлення: 10 Квітня 2023
Національний інститут охорони здоров'я та підвищення кваліфікації Великобританії (NICE) поновив рекомендації до пологів

У проекті керівних принципів, опублікованому Національним інститутом охорони здоров’я та підвищення кваліфікації Великобританії (NICE), рекомендується більш раннє залучення жінок до пологів, щоб «зробити пологи безпечнішими».

Що це означає?

Проект керівництва включає оновлені рекомендації, які підкріплюють попередні рекомендації у світлі нових даних про терміни індукції. Зокрема, NICE рекомендує жінкам з неускладненою одноплідною вагітністю пропонувати індукцію терміном 41 тижня, вказуючи, що індукція має відбуватися «якнайшвидше».

Раніше в рекомендаціях NICE рекомендувалося проводити індукцію між 41 і 42 тижнями, а за жінками, які не зазнавали індукції, пропонувалося спостерігати після 42 тижня.

Оновлення з’явилося після недавнього дослідження, що порівнює час індукції, результати якого показують більш високу смертність дитини через 42 тижні, якщо жінка не була індукована.

Довідково

Як відомо, індукція пологів – це стимуляція скорочень матки на початок мимовільних пологів задля досягнення дітонародження через природні родові шляхи. Індукція пологів може виконуватися за медичними показаннями (наприклад, при прееклампсії або погіршенні стану плода). Під терміном прееклампсія (ПЕ) розуміють ускладнення вагітності, що розвивається після 20 тижня вагітності та характеризується підвищеним артеріальним тиском (вище 140 та/або 90 мм рт. ст.) протеїнурією та нерідко набряками. Перед вибірковою індукцією (планові пологи) раніше рекомендувалося оцінити гестаційний вік. Планову індукцію пологів не рекомендується проводити раніше 39-го тижня.

Інші рекомендації NICE

Незалежний консультативний комітет NICE також рекомендував провести додаткові дослідження, щоб встановити, за якого терміну вагітності слід пропонувати індукцію гестації жінкам, які більш схильні до ризику несприятливих наслідків у разі продовження вагітності.

Ще одне важливе оновлення керівництва включає нові рекомендації для жінок, які пережили внутрішньоутробну загибель плода. Комітет NICE виявив підвищений ризик для жінок, які пережили це і раніше перенесли кесарів розтин, додавши, що вони з більшою ймовірністю перенесуть розрив матки. У проекті керівництва рекомендується повідомляти жінок про такий ризик під час обговорення варіантів пологів.

Раніше рада рекомендувала, щоб жінкам із цим ризиком пропонувалися фармакологічні втручання для стимулювання пологів, хоча комітет не виявив доказів якогось із цих втручань у цій групі.

Крім того, комітет рекомендував вивчити найкращі методи стимулювання пологів у жінок, які пережили внутрішньоутробну смерть плода і раніше перенесли кесарів розтин.

Коментарі

«Життєво важливо, щоб вагітним жінкам, які зіткнулися з можливістю індукованих пологів, було запропоновано поради, що ґрунтуються на останніх даних», – сказав Пол Крісп, директор Центру рекомендацій NICE.

«Порекомендувавши штучні пологи на тиждень раніше, ми можемо гарантувати, що жінки та немовлята будуть у більшій безпеці від травм і матимуть найкращі можливі результати під час пологів», – додав він.

Які ризики несе коронавірус штаму Delta для вагітних можна почитати тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама