

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), кожна третя людина на землі страждає на розлад щитоподібної залози
Одне з найпоширеніших ендокринологічних захворювань, гіпертиреоз, характеризується надвиробництвом тиреоїдних гормонів, що прискорює обмін речовин і робить багато процесів в організмі швидшими.
Пацієнти, які страждають на це захворювання, часто скаржаться на швидку стомлюваність, прискорене серцебиття, підвищену тривожність і дратівливість. Раніше вважалося, що ці та інші симптоми пов’язані з підвищеним рівнем гормонів. Проте співробітники Ґетеборзького університету та Університетської лікарні Сальгренська (Швеція) виявили, що гіпертиреоз спричиняє фізіологічні зміни в головному мозку.
Вчені провели дослідження за участю 62 жінок, у яких було діагностовано одну з найпоширеніших форм гіпертиреозу, хвороба Грейвса. 48 респондентів перебували під наглядом лікарів упродовж 15 місяців після лікування. Після цього їх результати порівняли з аналізами контрольної групи учасників із нормальною функцією щитовидної залози.
— За допомогою МРТ головного мозку всі учасники були обстежені на наявність психічних симптомів з акцентом на центральні відділи мозку, такі як гіпокамп та мигдалеподібне тіло. Саме в цих сферах внаслідок багатьох захворювань часто відбуваються зміни, — каже провідний автор дослідження, ендокринолог Матс Холмберг, передає Radio ZET.
Як виявилося, коли рівень тиреоїдних гормонів високий, гіпокамп та мигдалеподібне тіло стискаються. А коли повертається до норми, симптоми зменшуються. Це вказує на, що хоча надлишок тиреоїдних гормонів викликає зміни в головному мозку, що супроводжується психологічними симптомами, їхня дія не є постійною.
Читайте також: 4 поширені міфи про ожиріння