Надмірне чищення зубів загрожує карієсом, витонченням зубної емалі та навіть розвитком гіпертонії: стоматолог

Дата створення: 27 Січня 2023
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Надмірне чищення зубів загрожує карієсом, витонченням зубної емалі та навіть розвитком гіпертонії: стоматолог

Вважається, що гігієна рота — найкраща профілактика карієсу. Однак надмірна дія зубною щіткою часто викликає цю поширену недугу

Зуби жовтіють не лише від нікотину

Щетинки, що розходяться в сторони щітки, — перший сигнал про те, що ви занадто старанно чистите зуби. Навіть у зубної щітки, яка використовується кілька місяців, не повинно бути помітних ознак зносу, не кажучи вже про щетинки, що розсунуті в сторони — за головку щітки. Це явна ознака інтенсивного чищення зубів.

— Ні жорстка зубна щітка, ні збільшення часу чищення понад дві хвилини не покращать здоров’я зубів та ясен. Щобільше, вони можуть зробити їх лише гіршими. З кожним наступним чищенням зубна емаль стирається і менше захищає зуб. Через короткий час може виникнути підвищена чутливість зубів, а також рецесія ясен, — пояснює дантист Агнешка Юшкевич.

До того ж, якщо ви сильно чистите зуби, вони стають жовтішими через витончення зубної емали та дентину, що просвічує.

Полоскання може викликати неприємний запах із рота

Полоскання здаються прекрасним доповненням до щоденної гігієни ротової порожнини. Вони освіжають дихання, вбивають бактерії та допомагають запобігти карієсу.

— Ополіскувачі з екстрактами трав також захищають ясна від запалення. Ці засоби необхідно використовувати тим, хто носить протези чи брекети, схильний до розвитку карієсу чи гінгівіту, тобто неприємного запаху з рота, — продовжує експерт.

Однак численні дослідження показали, що рідини для полоскання рота не лише не борються з патогенними бактеріями, але й можуть завдати шкоди менш пристосованим корисним бактеріям у роті. В результаті може з’явитися неприємний запах із рота, а також підвищитись артеріальний тиск.

— Вплив мікробіота на наше самопочуття величезний. Одним із його аспектів є біодоступність оксиду азоту, який виробляють бактерії. Якщо ми їх знищимо, то кількість сполук у крові зменшиться, а отже, зросте ризик гіпертонії, — попереджає лікар, передає Radio ZET.

Читайте також: Стоматологи розповіли, як після 40 років зберегти усі зуби здоровими

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама