Надмірне споживання яєць може збільшити ризик розвитку діабету ІІ типу на 13%

Дата створення: 28 Лютого 2023
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Надмірне споживання яєць може збільшити ризик розвитку діабету ІІ типу на 13%

Однак це не означає, що хворим на діабет слід відмовитися від цього корисного продукту

Декілька років тому дієтологи дійшли висновку, що пацієнти з діабетом ІІ типу можуть включати яйця до свого раціону. Але за умови, що він містить корисні жири, пісний білок, цільні зерна, овочі та фрукти. Однак слід пам’ятати, що в яйцях є холестерин, який може збільшити ризик розвитку серцевих захворювань. Особливо він небезпечний для хворих на цукровий діабет.

Вчені Університету Альберти (Канада) проаналізували шість досліджень щодо зв’язку між споживанням яєць та розвитком серцево-судинних захворювань для пацієнтів на діабет ІІ типу або переддіабет.

Як виявилося, споживання від 6 до 12 яєць на тиждень за дотримання дієти не підвищувало ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Такого висновку схиляються вчені Сіднейського університету (Австралії). Проведені ними дослідження показали, що дієта з високим вмістом яєць не впливає на кардіометаболічні фактори ризику.

Німецькі дієтологі також упевнені, що споживання 12 яєць на тиждень не було пов’язане зі зміною ваги, підвищенням рівня холестерину чи цукру в крові.

Проте їхню думку спростовують американські дослідники. Вони вважають, що високе споживання яєць може збільшити ризик розвитку діабету ІІ типу на 13%. І радять звертати на метод їхнього приготування. Так, варене яйце корисніше, ніж яєчня.

Читайте також: Яйця та шкідливі насичені жири на сніданок не завдають шкоди організму: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама