Насіння кмину допоможе вилікувати грип і застуду

Насіння кмину допоможе вилікувати грип і застуду

Чорний кмин є не тільки унікальною спецією, яка надає стравам характерного смаку, а й природним препаратом. Його насіння містить численні антиоксиданти, у тому числі тимохінон, який має протизапальну дію. Чорний кмин також зміцнює імунітет, тому може бути корисним у сезон застуди та грипу.

Постійне включення чорного кмину до раціону сприяє підтримці адекватної маси тіла і може прискорити спалювання жиру. Він особливо рекомендується людям, які борються з проблемами щитоподібної залози, які часто схильні до появи зайвої ваги. Крім того, чорний кмин нормалізує рівень цукру в крові, підтримує процеси травлення і прискорює обмін речовин. А олії, що містяться в ньому, полегшують симптоми алергії та підтримують функцію печінки.

Хоча чорний кмин має багато корисних для здоров’я властивостей, однак у нього є і протипоказання.

Протипоказання кмину

Вагітність та лактація. Вживання чорного кмину у великих кількостях під час вагітності небажане, оскільки це може спричинити скорочення матки.

Аутоімунні захворювання. Людям з аутоімунними захворюваннями, такими як розсіяний склероз, слід уникати чорного кмину, оскільки може додатково стимулювати імунну систему.

Порушення згортання крові. Чорний кмин може впливати на час згортання крові. Тому люди, які приймають антикоагулянти, мають порушення згортання крові або планують операцію, повинні проконсультуватися з лікарем перед його вживанням.

Діабет. Чорний кмин може знизити рівень цукру в крові. Люди з діабетом повинні контролювати рівень глюкози та коригувати дозу ліків, якщо вони воліють регулярно вживати чорний кмин.

Гіпертонія. Чорний кмин може знизити кров’яний тиск, тому людям, які страждають на гіпертонію і приймають гіпотензивні препарати, слід бути обережними.

Алергія. Людям, які страждають на алергію на чорний кмин, слід уникати його вживання.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама