Наскільки ефективна вакцинація: послаблення імунітету після вакцини Pfizer в Ізраїлі

Дата створення: 08 Листопада 2021
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Наскільки ефективна вакцинація: послаблення імунітету після вакцини Pfizer в Ізраїлі

Ізраїль – країна, що завжди була показово зразковою у питанні вакцинації від коронавірусу. Навіть третю бустерну дозу вакцини вже ввели багатьом мешканцям Ізраїлю. Як писала «МП», бустерна вакцинація в Ізраїлі демонструє хороші показники зниження рівня інфікування штамом Delta. Тому питання ефективності вакцинації від коронавірусу на прикладі мешканців Ізраїлю є досить актуальним.

Проблематика

Дослідники кажуть, що у грудні 2020 р. Ізраїль розпочав кампанію масової вакцинації проти коронавірусної хвороби 2019 р. (Covid-19) шляхом введення вакцини BNT162b2, що призвело до різкого скорочення спалаху захворюваності.

Але після періоду, коли майже не було випадків зараження коронавірусом (SARS-CoV-2), в середині червня 2021 р. почався відновлений спалах Covid-19. Автори вважають, що можливими причинами відновлення були зниження ефективності вакцини проти варіанта Delta та спад імунітету. Ступінь ослаблення імунітету вакцини проти Delta-варіанту в Ізраїлі була незрозуміла.

Нещодавнє дослідження довгострокового спостереження за учасниками рандомізованого дослідження фази 2-3 вакцини BNT162b29 показало зниження ефективності вакцини з 96% (у період від 7 днів до < 2 місяців після отримання другої вакцини) до 84% (у період від 4 місяців до 7 місяців після отримання другої дози). Це свідчить про зниження захисту в чотири рази.

Дослідження

Автори використали дані про підтверджену інфекцію та тяжке захворювання, зібрані з національної бази даних Ізраїлю за період з 11 по 31 липня 2021 р. про всіх жителів Ізраїлю, які були повністю вакциновані до червня 2021 р.

Вчені використали модель регресії Пуассона для порівняння показників підтверджених інфекцією SARS-CoV-2 та тяжкою формою Covid-19 серед людей, вакцинованих у різні періоди часу.

Результати

Серед осіб віком 60 років та старше рівень захворюваності в період з 11 по 31 липня 2021 р. був вищим серед людей, повністю вакцинованих у січні 2021 р. (коли вони вперше мали право на вакцинацію), ніж серед тих, хто був повністю вакцинований двома місяцями пізніше, в березні.

Серед осіб віком від 40 до 59 років коефіцієнт рівня зараження серед тих, хто був повністю вакцинований у лютому (коли вони вперше відповідали критеріям), порівняно з 2 місяцями пізніше, у квітні становив 1,7.

Серед осіб віком від 16 до 39 років коефіцієнт інфікування серед тих, хто був повністю вакцинований у березні (коли вони вперше відповідали критеріям), порівняно з двома місяцями пізніше, у травні становив 1,6.

Висновки

Ці дані показують, що імунітет проти Delta-варіанту SARS-CoV-2 ослаб у всіх вікових групах через кілька місяців після отримання другої дози вакцини.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама