Наскільки ефективне лікування гострого неускладненого апендициту за допомогою антибіотиків

Дата створення: 06 Жовтня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Наскільки ефективне лікування гострого неускладненого апендициту за допомогою антибіотиків

Відповідь на це актуальне для багатьох людей питання, шукали вчені в ході дослідження під назвою «Антибактеріальна терапія гострого неускладненого апендициту: систематичний огляд і метааналіз».

Чому це питання стало актуальним?

Як відзначають автори дослідження, апендектомія (хірургічна операція) вважається золотим стандартом для будь-якої форми апендициту. Однак в останні роки неодноразово з’явилася інформація про те, що при гострому неускладненому апендициті терапія антибіотиками може також бути еквівалентним лікуванням. Метою даного метааналізу вчених було визначити: чи є антибактеріальна терапія безпечною та ефективною альтернативою апендектомії при гострому неускладненому апендициті?

Методи дослідження

В рамках систематичного огляду літератури у відповідних базах даних був проведений пошук рандомізованих досліджень, які порівнюють апендектомію з антибіотиками при неускладненому гострому апендициті. Два незалежних рецензента виконали відбір досліджень і вилучення даних. Первинною кінцевою точкою було успішне лікування апендициту. Вторинними кінцевими точками були інтенсивність болю, тривалість госпіталізації, відсутність пацієнта на роботі і частота ускладнень.

Результати

Критеріям включення відповідали п’ять рандомізованих контрольованих досліджень (n = 1430 пацієнтів). З 727 пацієнтів, спочатку отримували антибіотики, 272 (37,4%) перенесли вторинну апендектомію протягом 1 року (ефективність лікування: 62,6% в порівнянні з 96,3% в хірургічній групі).

Ні тривалість перебування в лікарні, ні ймовірність лікування без ускладнень істотно не розрізнялися між двома процедурами. Лише час «відсутності пацієнтів на роботі» був значно менше в групі антибіотиків.

Вчені зробили висновки, що апендектомія (хірургічна операція) більш ефективна, ніж терапія антибіотиками для остаточного лікування гострого неускладненого апендициту. Однак, оскільки частота ускладнень не відрізняється між двома видами лікування, антибактеріальна терапія може бути розумною альтернативою для окремих пацієнтів, вважають дослідники.

«МП» також писала, що антибіотик для лікування хронічного болю в спині пройшов перший етап клінічних випробувань.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама