Навіть 500 кроків на день знижують ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу та зміцнюють здоров’я серця: кардіолог

Дата створення: 09 Лютого 2023
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Навіть 500 кроків на день знижують ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу та зміцнюють здоров'я серця: кардіолог

Ще Гіппократ у Стародавній Греції описував у своїх працях сприятливий вплив фізичних вправ на самопочуття та здоров’я хворих. Однак лише у 1970 роках це було науково доведено

Продовжують життя

— Правильні фізичні навантаження під наглядом фахівця значно підвищують якість життя пацієнтів із різними серцево-судинними захворюваннями. Все частіше у кардіореабілітації використовуються ІКТ-системи на основі штучного інтелекту. Вони полегшують доступ пацієнта до кардіологічної реабілітації та значно продовжують життя, — розповідає доктор-кардіолог Адам Джанас.

Європейське кардіологічне товариство (ECS) з профілактики серцево-судинних захворювань рекомендує помірні аеробні вправи протягом 150–300 хвилин на тиждень або енергійні вправи протягом 75–150 хвилин на тиждень. Крім того, рекомендуються тренування з обтяженнями, тобто з навантаженням.

Такі тренування також значно знижують ризик:

  • серцево-судинних захворювань;
  • цукрового діабету ІІ типу;
  • остеопороз;
  • смертність.

Достатньо 15 хвилин

Під час тренування з обтяженням пропонується виконувати один-три підходи по 8–12 повторень з інтенсивністю 60–80%. Виконувати слід двічі-тричі на тиждень.

— Заняття мають бути адаптовані до рівня підготовки та можливостей, інакше вони можуть спричинити більше негативних наслідків, ніж позитивних. Приступаючи до аеробних тренувань, краще починати з тривалої ходьби або повільної їзди велосипедом, а не з інтенсивного бігу. Якщо на початку не можна визначити кількість часу, що рекомендується, краще починати з коротких тренувань, навіть по 15 хвилин, — радить Адам Джанас.

Багато діабетичних спільнот рекомендують замість тренувань займатися йогою або пілатесом, особливо людям похилого віку. При цьому вони наголошують, що після кожних 30 хвилин, проведених у сидячому положенні, необхідні будь-які фізичні навантаження.

— Вже 500 кроків на день знижують ризик, пов’язаний із цукровим діабетом ІІ типу, — наголошує експерт, передає Radio ZET.

Читайте також: NEAT: як спалити 2000 калорій на день без фізичних вправ

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама