Навіть невелике забруднення повітря збільшує ризик появи серцевого нападу на 10%: дослідження

Дата створення: 08 Березня 2023
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Навіть невелике забруднення повітря збільшує ризик появи серцевого нападу на 10%: дослідження

Тонкодисперсні тверді частинки, які присутні в атмосфері, є серйозною загрозою для здоров’я

Межі концентрації твердих частинок

Американські вчені проаналізували медичні дані про стан здоров’я 3,7 млн жителів з 2007 по 20016 рік. Потім порівняли з їх місцем проживання, щоб визначити ступінь схильності до забруднення повітря.

Експерти оцінили наслідки присутності тонкодисперсних твердих частинок (ТЧ 2.5) у повітрі. Вони забруднюють атмосферу внаслідок викидів електростанцій та вихлопних газів транспорту. Завдяки своїм крихітним розмірам, ці частинки можуть проходити через легені та потрапляти у кровотік.

У 2015 році Європейський Союз встановив межі концентрації тонкодисперсних твердих частинок, які не повинні перевищувати 2.5 мікрограмів ТЧ на кубічний метр. Американські фахівці передбачають обмеження вдвічі нижчу — 12 мк ТЧ 2.5 в одному куб. м.

Однак останнє дослідження показало, що навіть ця межа забруднення повітря небезпечна для здоров’я. Так тривалий вплив ТЧ 2,5 у концентраціях від 12 до 13,9 мкг на куб. м збільшує ризик серцевого нападу на 10% та смертності від серцево-судинних захворювань — на 16%.

Небезпека зберігається

Результати дослідження показали, що люди, які зазнали впливу забруднення повітря дрібними частинками, мають вищий ризик серцевого нападу або смертності від ішемічної хвороби серця, навіть якщо ці рівні впливу знаходяться нижче від чинних стандартів якості повітря.

Так, концентрація ТЧ 2.5 від 10 до 119 мк на куб. м збільшує ризик розвитку серцевого нападу на 6% та смертності через серцево-судинні захворювання  — на 7%. Ризики для здоров’я залишаються навіть за наявності концентрацій ТЧ 2,5 ще нижче — від 8 до 9,9 мкг частинок на куб. м.

Вчені вважають, що рівні забруднення повітря, які допускаються владою як безпечні, становлять серйозну небезпеку для здоров’я. І пропонують переглянути їх на благо населення.

Читайте також: Жителі великих міст схильні до захворювань суглобів: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама