Найчастіше лікарське отруєння викликає приймання знеболювальних чи снодійних препаратів: лікарі

Вважається, що безрецептурні препарати є безпечними. Але їхнє неправильне використання може спричинити серйозні наслідки для здоров’я. Щоб запобігти їх, слід зберігати ліки в безпечному місці, передусім від дітей. Дорослі також повинні стежити за дозуванням препаратів і не комбінувати їх на власний розсуд.
Лікарі констатують: найчастіше відправлення є результатом приймання знеболювальних чи снодійних препаратів. Одноразове застосування 6 г парацетамолу може призвести до серйозного пошкодження печінки. Прийняття 200 мг парацетамолу на кілограм маси тіла (15 г) може призвести до смерті.
Симптоми отруєння ліками
- Нудота;
- підвищена температура тіла;
- прискорений чи сповільнений серцевий ритм;
- біль в животі;
- запаморочення;
- непритомність, кома.
Отруєння зазвичай відбувається у домашніх умовах, і першим, хто може допомогти, є родич потерпілого. Бажаючи йому допомогти, багато хто робить трагічні помилки, наприклад, змушують хворого викликати блювоту. Що можна зробити до приїзду швидкої ?
Перевірте подих постраждалого. Найчастішою причиною смерті у разі отруєння наркотиками є обструкція дихальних шляхів. Якщо пацієнт непритомний, серцево-легенева реанімація повинна бути проведена якнайшвидше.
Не давайте пацієнтові ліки чи воду. Також не варто викликати блювання. Промивання шлунка має проводитися в умовах стаціонару, під наглядом лікаря
Помістіть потерпілого у безпечне положення, що дозволяє рідині стекти у разі блювання.
Можна дати активоване вугілля, яке допоможе полегшити симптоми.