Найчастіше на цукровий діабет хворіють у Північній Африці, а найрідше — у Східній Європі: дослідження

Чаще всего сахарным диабетом болеют в Северной Африке и реже всего — в Восточной Европе: исследование

За даними журналу The Lancet, понад 500 000 людей на землі страждають на цукровий діабет, у 96% випадках — ІІ типу. Очікується, що протягом 30 років кількість таких хворих подвоїться — до 1,3 млрд жителів.

Вчені Вашингтонського університету (США) вивчили поширеність, захворюваність та смертність від діабету у 204 країнах з 1990 по 2021 рік та зробили прогнози відносно його розповсюдження до 2050 року.

Результати аналізу показали, що 6,1% населення світу страждає на це метаболічне захворювання. А сам цукровий діабет (ЦД) є однією з десяти причин передчасної смертності та інвалідності. Згідно зі статикою, на діабет страждає кожна четверта людина у віці 75–79 років і кожна п’ята старше 65 років. 

Найчастіше цукровий діабет вражає жителів Північної Африки та Близького Сходу. Тут налічується 39,4% хворих. Водночас менше схильні до цього хронічного захворювання жителі Центральної та Східної Європи, а також Центральної Азії — всього 19,8%.

Надмірна вага є основною причиною розвитку ЦД: вона є причиною інвалідності та передчасної смертності у 52,2% випадках захворювання. Також вчені назвали такі фактори ризику розвитку діабету, як малорухливий спосіб життя, куріння, зловживання алкоголем.

Вчені нагадують, що цукровий діабет збільшує ризик ішемічної хвороби серця та інсульту, що робить його особливо небезпечним.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама