

Щоденне споживання води не повинно бути менш як 1,5 л. Однак кожна друга людина у світі не стежить за правильною гідратацією організму
Дослідження вчених Національного інституту здоров’я США показало, що ті, хто п’є мало води, у найближчі роки схильні до ризику різних захворювань, у тому числі й серцево-судинних. Експерти протягом 30 років спостерігали за станом 11 255 осіб. Вони зіставили різні показники здоров’я респондентів із рівнями натрію у крові, які збільшуються при зниженні споживання рідини.
Виявилося, що при збільшенні рівня натрію в крові у людей з’являлися хронічні захворювання та ознаки поступового старіння, що не спостерігалося у тих, хто мав середній рівень натрію в крові. Також перші учасники частіше вмирали у молодшому віці.
Потім фахівці оцінили кореляцію між рівнями натрію та біологічним старінням. Вони виявили, що люди з вищим рівнем натрію в крові були схильні до швидкого біологічного старіння, а їх біологічний вік був на 15–50% вищим за хронологічний. Крім того, вони були схильні до ризику передчасної смерті на 21% більше, а хронічним станам, таким як серцево-судинні, а також діабету та деменції, — на 64% більше. При цьому люди з нижчим рівнем натрію в крові мали найнижчий ризик розвитку хронічних захворювань.
— Отримані дані свідчать, що правильна гідратація може уповільнити старіння та продовжити життя без хвороб, — каже провідний автор Наталія Дмитрієва, передає інформаційне агентство ANSA.
Результати дослідження опубліковані в eBioMedicine of the Lancet.
Читайте також: Вода необхідна для кращого сну