Не гуляйте лісом зі смартфоном, він приваблює кліщів: експерти

Дата створення: 25 Травня 2023
Дата оновлення: 25 Травня 2023
Не гуляйте лісом зі смартфоном, він приваблює кліщів: експерти

Дослідження, проведені польсько-словацькою групою вчених, показали, що пристрої, що випромінюють електромагнітне поле з частотою 900 МГц, можуть залучати кліщів

Команда фахівців п’яти наукових установ із Польщі та Словаччини досліджувала вплив електромагнітного поля (ЕМП) на поведінку кліщів. Експерти обстежили 300 кліщів, заражених бактеріями Лайма та рикетсій, а також здорових. Усі вони були розміщені усередині пластикових пробірок. Їх трубки були підготовлені так, що один із кінців був покритий шаром міді для захисту внутрішньої частини. На наступному етапі активувався передавач із частотою 900 МГц. А через добу підраховувалося, скільки тиків перемістилося від центру трубки до одного з її кінців.

Експеримент показав, що близько 60% кліщів розташовувалися в тій частині трубки, яка була захищена від ЕМП. Було відмічено, що трохи більший відсоток самців, а також заражених кліщів рухався у цьому напрямі. Ґрунтуючись на цих висновках, дослідники дійшли висновку, що мобільні телефони мають привабливий вплив на кліщів.

Результати дослідження опубліковані в журналі «Кліщі та кліщові захворювання».

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама